Rusça Çeviri Hizmeti

Serhan Yücesoy

Rusça çeviri, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler gün geçtikçe gelişimini artırmaktadır. Bunda geçmişten bu yana gelen dostane ilişkiler, ticari işbirlikleri, karşılıklı yatırımlar, turizm vb. birçok sebep yatmaktadır. Söz konusu tüm ilişkiler, iletişimler ve etkileşimlerden kaynak olarak Rusça çeviri hizmetine olan talep de artış göstermektedir.

Okeanos Tercüme, her iki dile de yazılı ve sözlü olarak hakim Rusça tercümanlarıyla müşterileri için kaliteli ve güvenilir Rusça çeviri hizmetini buluşturmaktadır.

Rusça Çeviri Hizmetimiz

Rusça ve Türkçe

Rusça, Hint Avrupa dil ailesinin Slav dilleri grubunda yer almaktadır. Türkçe ise Ural Altay dil ailesinin Altay dilleri grubunda bulunmaktadır. Rusça bükümlü bir dil olarak, Türkçe sondan eklemeli bir dil olarak yapısal sınıflandırmaya tabidir. Rusça Kiril alfabesi ile yazılırken, Türkçe Latin alfabesi ile yazılır. Söz konusu tüm bu dilsel özellikler iki arasında derin farklar yaratmaktadır. İki dil bu fark ise Rusça çeviri hizmetiyle aşılmaktadır.

Yazılı Rusça Çeviri Hizmetlerimiz…

Okeanos olarak Rusça ve Türkçe arasında derin dilsel farklılıkların önüne geçiyoruz. Sunmuş olduğumuz Rusça çeviri hizmetimizle kaynak dili hedef dile, hedef dili kaynak dile yakın bir şekilde hizmetinize sunuyoruz.

Her iki dil konusunda da uzman Rusça tercümanlarımızla birçok yazılı evrakınızın, metninizin ve belgenizin Rusça çevirisini gerçekleştiriyoruz.

Rusça Ticari Çeviri

Rusya ve Türkiye arasındaki geçmişten gelen iyi ticari ilişkiler ve işbirlikleri kapsamında Rusça çeviri hizmetine olan rağbet fazladır. Karşılıklı ithalat ve ihracat işlemleri, şirketler arası ilişkiler, iş insanlarının gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar vb. kapsamında Rusça ticari çeviri gerçekleştirilmektedir.

Konşimento, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari yazışmalar, ticari sözleşmeler vb. Rusça ticari çevirisi gerçekleştirilen belgelerdendir.  Gümrük, nakliye, taşımacılık evrakları keza ticari alanda Rusça çevirisi rağbet gören evraklar arasında bulunmaktadır.

Okeanos Tercüme, senelerdir birçok Rusça ticari evrak için çeviri hizmetini müşterileriyle buluşturmuştur. Ticari terminolojiye hakim tercümanlarıyla profesyonel hizmet anlayışı ile Rusça çeviri hizmeti sunmaktadır.

Rusça Tıbbi Çeviri

Türkiye sağlık turizmi açısından son zamanların yükselen ülkeleri konumundadır. Bu hususta saç ekimi, estetik ve çeşitli hastalıkların tedavisi bakımından birçok Rus vatandaşını çekmektedir. Bu hususta ameliyat raporu, laboratuar sonuçları vb. tıbbi dokümanlar tercüme edilir. Aynı zamanda hizmetlerini Rus vatandaşlarla buluşturmak isteyen birçok hastane ve doktor bulunmaktadır. Bu hususta doktor ve hastane web sitelerinin Rusça çevirisi gerçekleştirilmektedir.

Okeanos Tercüme, tıp alanında uzman Rusça tercüman kadrosuyla profesyonel Rusça tıbbi çeviri hizmetini müşteriyle buluşturmaktadır.

Rusça Hukuki Çeviri

Rusça hukuki çeviri hizmeti hukuki ilişkiler temelinde yürütülen süreçlerde talep edilmektedir. Sözleşme metinleri, vekaletname, toplantı tutanakları, kanun ve yönetmelikler vb. hukuki dokümanların tercümesi gerçekleştirilmektedir. Okeanos Tercüme’nin hem Rusçayı hem de Türkçeyi anadili düzeyinde bilen ve hukuki terminolojiye hakim tercümanlarıyla kaliteli hizmet sunulmaktadır.

Rusça Teknik Çeviri

Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, el kitapçığı vb. dokümanların Rusça teknik çevirisi gerçekleştirilmektedir. Teknik terminolojiye hakim tercümanlar aracılığıyla doğru ve güvenilir Rusça çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Rusça Yeminli Çeviri

Resmi kurumlara ibraz edilmesi gereken evraklar için Rusça yeminli çeviri hizmeti şart koşulmaktadır. Diploma, doğum belgesi, transkript, vekaletname vb. evraklar bu doğrultuda çevrilmektedir. Akabinde Rusça yeminli tercüman kaşe ve imzasıyla veya noter onayına uygun bir biçimde hazırlanmaktadır.

Okeanos Tercüme, Rusça yeminli tercüme hizmetini yazılı ve sözlü olmak üzere tüm alanlarda başarıyla yürütmektedir. Rusça resmi evrak çevirisi hizmetinin yanı sıra resmi kurumlarda ihtiyaç duyulan Rusça sözlü tercüme hizmetlerini de karşılamaktadır.

Sözlü Rusça Çeviri Hizmetlerimiz

Ticaret odalarında gerçekleştirilen Rus ortaklı şirket kuruluş işlemlerinde Rusça sözlü tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Aynı zamanda noterde, tapu ve nikah dairesinde, hastanede, telekonferanslarda, internet üzerinden gerçekleştirilen diğer canlı bağlantılarda talep edilmektedir.

Okeanos Tercüme, Rusçayı ve Türkçeyi akıcı ve etkili konuşabilme kabiliyetine sahip Rusça tercüman kadrosuna sahiptir. Bu hususta müşterilerinin Rusça sözlü iletişim ihtiyaçlarının sorunsuz bir şekilde karşılanması bağlamında yardımcı olmaktadır.

Rusça Çeviri Taleplerinizde Tercihiniz…

Okeanos Tercüme, kurulduğu günden beri sunmuş olduğu profesyonel Rusça çeviri hizmetiyle müşterilerinin tercih sebebi olmuştur. Bunda deneyimli ekibinin yanı sıra, tüm çeviri süreçlerinde uygulanan EN15038 Hizmet Kalite Standartlarının payı büyüktür.

Rusça çeviri ve tercüme hizmetleri hakkında info@okeanostercume.com.tr veya www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın