Rıza Çalımbay: “Forvet ve Orta saha ile Transferi Bitireceğiz”

Serhan Yücesoy

Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor’un teknik patronu Rıza Çalımbay, orta saha ve forvet transferleriyle kadro yapılanmasını tamamlayacaklarını söyledi.

Çalımbay, antrenman öncesinde basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, zor bir sezona girdiklerini aktarırken, ilk kez 21 takımla lig oynanacağını hatırlattı. Süper ligin zevkli geçmesi beklenen çok takımlı bu sezonunu https://www.lidyabetyenigiris.net/lidyabet-giris/ adresinden takip edebilir ve kuponlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Takımların buna göre çalıştırılması ve konsantre edilmesi gerektiğini söyleyen Çalımbay, “Maalesef bu kadar yoğunluk arasında sıkıntı yaşayacağız. Bence çok takımlı bir lig oldu. Hiçbirimiz böyle bir şeyi beklemiyorduk ama buna da mecburen ayak uydurmak mecburiyetinde kalacağız. Onun için de her çeşit tedbirimizi almak mecburiyetindeyız.” ifadelerini kullandı.

– “Tek hedefimiz, maçımızı iyi bir biçimde bitirmek”

The Land of Legends Cup turnuvasının hazırlık dönemi açısından kendileri için kusursuz olduğunu anlatan deneyimli teknik direktör, şunları kaydetti:

“Yeni gelen arkadaşlarımızı bir nebze oynattık. Geçmişteki arkadaşlarımızın maç temposu kazanmaları açısından da çok güzel oldu. Biz zaten o maçlarda skora fazla bakmadık. Önemli olan o hızlı maç temposunu kazanmaktı. Başlangıçta en önemli olan lige ilk başlayacağımız Alanyaspor maçı. Şu anda da tüm hazırlıklarımız Alanyaspor maçıyla ilgili. Tabii ki ilk maçlar çok zor olur. Sonuçta iki takımda birbirini tanımıyor. Yepyeni bir kadroları var. Taraftarsız olduğu için saha avantajını da kullanamıyorsun. Bu bütün takımlar için geçerli. Tek hedefimiz maçımızı iyi bir biçimde bitirmek. Takımıma inanıyorum.”

– “Kuvvetli takımlarla oynayacağız”

Çalımbay, kırmızı-beyazlı ekibin UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edeceğini anımsatarak, iyi şeyler yapmak istediklerini söyledi.

Doğrudan grup aşamasına katılmalarının büyük avantaj olduğunu vurgulayan Çalımbay, “Oraya çok güçlü takımlar gelecek. Özellikle Şampiyonlar Ligi’nden elenen takımlar gelecek. Kuvvetli takımlarla oynayacağınız ve bunun da farkındayız. Şu anda alternatifli bir kadromuz var. Beni tek korkutan, geçen sezon yaşadığımız sıkıntı olan kadro darlığı ve sakatlık. İnşallah bunlar da olmazsa her şey istediğimiz şekilde gidebilir. Ancak kapasitemizin çok üstüne çıkmamız gerekmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Forvet ve orta saha oyuncusu alacağız”

Çalımbay, transfer çalışmaları ile ilgili soru üzerine, “Transferlerimiz var. Bir forvet ve orta saha oyuncusu alıp, transferi kapatacağız. Şu andaki tek düşüncemiz o iki arkadaşımızı bir an evvel kadromuza katmak. Onun dışında zaten transfer yapmayacağız.” cevabını verdi. Beşiktaş ve diğer dünya takımları ile kazandıran kuponlar yapmak için bu linkten Lidyabet’e ulaşın.

(Hürriyet)

Yorum yazın