Philips Ütü

Serhan Yücesoy

Aldığınız kıyafetler ne kadar güzel olsa da üzerlerindeki kırışıklıklar bütün görüntünüzü etkileyebilir. Bir evin olmazsa olmazı olan ütüler aslında teknolojileri oldukça gelişmiş ürünler olmaya başladı. Artık metal plakayı ısıtarak kırışıklık gidermekten çok daha fazlasını yapan ütüler çamaşır sürecimizin kuşkusuz en önemli kahramanlarındandır.

Ütü dendiğinde en önemli özellik ütünün tabanıdır. Özellikle hassas kumaşlar diğer türlere kıyasla ısıdan etkilenmeye çok daha müsait olduğu için ütü tabanının özellikle bu tür kumaşlara zarar vermeyecek bir materyalden yapılmış olması gerekir. Kıyafete zarar verme başlığının altında yer alan bir önemli özellik ise akıllı kapanma sistemidir. Dalgınlıkla açık veya fişte unutulan bir ütü kıyafetten çok daha fazlasına zarar verebilir. Ütüyü açık bırakmamaya dikkat etmelisiniz ancak her ihtimale karşı ütünüzün de arkanızı kollaması önemlidir.

Ütülenecek kıyafet yoğunluğu, kıyafetlerdeki kumaş çeşitliliği ve ütülemeye ayırabildiğiniz zaman aralığına göre ütü tercihinizi yapmalısınız. Ütüler temelde buharlı ve buhar kazanlı olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Buhar kazanlı ütüler fazla miktarda ütülerde çok daha hızlı sonuç verir. Bu sebeple buhar kazanlı ütüleri normal buharlı ütülere kıyasla daha profesyonel olarak düşünebilirsiniz. Normal buharlı ütüler ise ütüleme süreci daha kısa süren kişiler tarafından tercih edilir. Tek parça oldukları için kullanıcılarına daha rahat bir kullanım deneyimi yaşatırlar.

Küçük ev aletleri konusunda hatırı sayılır bir tecrübesi sayesinde Dünya liderleri arasında yer alan Philips’in ütü konusunda ise Dünya’nın 1 numarası olarak görülüyor. Yenilikçi teknolojisi ile gelişmeyi hiçbir zaman durdurmayan Philips, kazandığı liderliğin hakkını fazlasıyla veriyor. En yenilikçi teknolojilerinden olan OptimalTEMP -yani akıllı çip teknolojisi- muhtemelen ilk göze çarpan özellik olacaktır. OptimalTEMP teknolojisi ütülenebilir her kumaşın türünü algılayarak ütünüzün sıcaklık ayarını otomatik olarak yapıyor. Philips teknolojisi sayesinde kullanıcıya neredeyse sadece ütüyü hareket ettirmek kalıyor.

Philips ütülere ulaşabileceğiniz adres ise tabi ki elektronik perakendesinde Avrupa’nın 1 numarası MediaMarkt! MediaMarkt internet sitesi hemen her ürün kategorisinde olduğu gibi Philips ütü için geniş seçenek yelpazesi sunuyor. Her modelin en ince detayına kadar özelliklerini açıklayan MediaMarkt sayesinde doğru tercihi yapmanız hiç zor olmayacak. Modelleri incelemek, karşılaştırmak ve evinize en uygun modeli satın almak için Mediamarkt.

Yorum yazın