Paykasa Kartlarının Kullanımının Süresi Var Mıdır?

Serhan Yücesoy

İnternetten ürün alışverişi yapma alışkanlığı her geçen gün artmaktadır. Bu noktada internetten alışveriş yapanları için ürün satışı yapan siteler kadar, bu sitelere ödeme yapmak için kullanılan ödeme yöntemlerinden dolayı oluşabilecek güvenlik sorunları da önemlidir. Ödeme sırasında kredi kartı bilgileri gibi hesap bilgilerini paylaşmak istemeyen müşteriler için alternatif ödeme yöntemleri geliştirilmiştir. Sanal hesaplar olarak adlandırılan ödeme yöntemlerinden biride paykasa ile ödeme yöntemidir.

Alışveriş siteleri ve online oyun sitelerinin en çok kullandığı sanal hesaplardan birisi olan paykasa sanal kart ödeme yöntemi sayesinde kredi kartı bilgilerinizi vermeden internetten ödeme işlemini güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bu ödeme yöntemi için internetten hizmet veren bayiler üzerinden paykasa satın al işlemleri yaparak tek kullanımlık kartlar satın alabilirsiniz. Satın almış olduğunuz kartların herhangi bir kullanım süresi yoktur. Ne zaman isterseniz kartınızı kullanabilir veya kullanmaktan vazgeçerseniz kartınızı iptal edebilirsiniz.

Paykasa Ne Kadar Güvenlidir?

Satın alınan kartların kullanımları tek seferlik olduğu için paykasa al ile bayiden satın aldığınız kartı kullandıktan sonra ikinci defa sizin tarafınızdan veya başka biri tarafından kullanılamaz. Farklı kart limitleri olduğundan, sadece kullanmak istediğiniz limitte kartta para verirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünün fiyatından fazla tutarda paykasa satın alma işlemi yaptığınızda, kartınızda bulunan fazla limiti bozdurabilirsiniz. Paykasa satın al işleminden sonra almış olduğunuz kartın kullanım süresi tamamen sizin inisiyatifinizdedir. Alışveriş ve oyun sitelerine kişisel bilgilerinizi ve finansal bilgilerinizi vermeniz gerekmez.

Paykasa Nerelerde Kullanılır?

Paykasa hızlı bir ödeme yöntemidir ve dünya üzerinde birçok ülkede geçerli olan bir sanal ödeme yöntemi olduğundan birçok sitede kullanabilirsiniz. Paykasa kart satın almak için dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri satın alma işlemleri yapacağınız sitenin güvenli ve gerçekten paykasa satışı yapan bir site olduğunu kontrol etmektir.

hızlıpaykasa.com

Yorum yazın