Oksana Chusovitina 46 Yaşında Emekliye Ayrıldığını Duyurdu

Serhan Yücesoy

8 defa olimpiyatlara katılmış olan kadın cimnastikçi Oksana Chusovitina 46 yaşında emekliye ayrıldığını söyleyerek sevenlerini bir hayli üzmüştür.

Yaklaşık olarak 30 yıllık profesyonel kariyerinde 8 defa olimpiyatlara katılmaya hak kazanmıştır. İlk olimpiyat deneyimini 1992 yılında Barcelona’da sonuncusunu ise Özbekistan adına Tokyo 2020’de yaşayan Chusovitina elemeleri geçememesi göz yaşlarına sebep olmuştur. Vermiş olduğu röportajda ise profesyonel spor kariyerini noktaladığını belirtmiştir. Çok fazla insanın kendisine destek verdiğini söylemiş ve bu göz yaşlarının üzüntü değil tamamen mutluluktan olduğunu söylemiştir.

Kariyeri boyunca Sovyetler Birliği, Özbekistan ve Almanya adına toplam 8 defa olimpiyata katılmıştır. Ayrıca bunu başaran tarihteki ilk kadın cimnastikçi olarak da adını kazımayı başardı. Chusovitina’nın olimpiyatlarda birer altın ve gümüş, dünya şampiyonlarında ise 3 altın olmak üzere 11 adet madalyası vardır. noktabet adres

Oldukça başarılı bir spor geçmişine sahip olan Oksana Chusovitina 46 yaşında artık profesyonel bir şekilde kariyerine devam etmeyeceğini dile getirmiş ve noktalanırmıştır.

Olimpiyatlarda Yaşanan Üzücü Anlar

Her ne kadar kazanmanın yanında kaybetmenin de olduğunu bilseler oyuncular elemelerde finallere çıkamadıkları için oldukça üzgün oluyorlar. Ülkeleri için savundukları bu turnuvalarda başarısız olmak bu kadar uzun bekleme süresi olan Olimpiyatlarda üzücü anlara sebep oluyor. Ancak olimpiyatlar hala devam ediyor. İlerleyen yıllarda da devam edecek. Bu nedenle sporcular daha iyi hazırlanarak diğer yıllarda kendini göstereceklerinden şüphemiz yoktur.

Yorum yazın