Mustela Bebek Şampuanı ve Güneş Kremi

Serhan Yücesoy

Erken yaşta kullanılabilen ürünleriyle bilinen Mustela, özel bakım gerektiren durumlarda dahi devreye giriyor. Farklı kullanıcı kitleleri açısından kullanılan ürünleriyle beğeni toplayan marka, aynı zamanda geliştirdiği formüllerinde mümkün olduğunca zararlı maddelerden uzak duruyor. Bunun sonucunda ise daha sağlıklı ürünler ile karşılaşmak mümkün hale geliyor. Erken yaşta cilt bakımının yapılması, elbette yoğun miktarda hassasiyet gerekiyor. Özellikle bebeğinizin kaşıntı, kuruma ve döküntü gibi cilt problemleri yaşadığına şahit olabilirsiniz. Bu tarz durumlardan kurtulmanız ise elbette mümkün. Uygun Mustela cilt bakım ürünlerini tercih ederek bebeğinizin daha rahat bir gün geçirmesi mümkün. Bunun için satın alacağınız ürünleri düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Tedaviyi destekleyici kremler neticesinde gözle görülür sonuçlar sunan marka, ayrıca yeni problemler ile karşılaşma ihtimalini azaltıyor.

Yetişkinlerde olduğu gibi bebeklerde de özel cilt bakımı yapılmalıdır. Bunun için kullanabileceğiniz ürünler geliştiren Mustela, sadece cilt bakımı ile sınırlı kalmıyor. Saç bakımı gibi konularda da mükemmel formüller hazırlayan marka, bu sayede bebeğinizin cildinden saçlarına kadar her bir noktasıyla özel olarak ilgilenmenizi kolaylaştırıyor. Satın alacağınız Mustela şampuan ile bebeğinizin saçlarını hassas bir şekilde yıkayabilirsiniz. Bu esnada suyun sıcaklığına dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Özellikle bebeğinizi rahatsız edecek sıcaklıktan kaçınmalı, ona uygun sıcaklık ayarını belirlemelisiniz. Yıkama jeli ve artı olarak bebek şampuanı kullanarak bebeğinizi hassas bir şekilde yıkamanız mümkün. Özellikle cildin arındırılmasını ve temizlenmesini sağlayan temizleme jeli, bu sayede hijyenin korunmasına yardımcı oluyor.

Bebeğinizi Güneşten Koruyun

Temizleme ve bakım gibi konularda mükemmel ürünler hazırlayan Mustela, aynı şekilde güneş koruyucu noktasında da kusursuz bir performans sunuyor. Yüksek koruma faktörüne sahip Mustela güneş kremi ile bebek cildinin zararlı güneş ışınlarından korunması mümkün hale geliyor. 50+ çok yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremi, sprey formunda bulunabilir. Uygulanması kolay olan spreyi cildin belirli bölgelerine sıkmanız ve ardından uygun bir biçimde dağıtmanız yeterli. Bebeğinizin cilt sağlığını korumak adına doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerekiyor. Öğlen saatlerinde dışarı çıkmaktan uzak durmanız gerektiği gibi her daim dışarı çıkarken güneş kremi kullanabilirsiniz.

Temizleme ve koruma gibi nemlendirme de yine cilt bakım rutini içerisinde yer alan önemli bir aşamadır. Çabuk kuruyan ya da hassasiyet gösteren küçük yaştaki kullanıcılar, bu durumu ortadan kaldıracak tarzda ürünler kullanmalıdır. Nitekim Mustela, geliştirdiği formüllerde zararlı maddelerden uzak durarak daha temiz ürünler hazırlıyor. Böylelikle yan etki gibi durumlardan kendinizi ve bebeğinizi korumanız kolaylaşıyor.

Yeni Doğanlar İçin Özel Şampuan

Yeni doğan bebekler, bu duruma uygun bir şekilde temizlenmelidir. Mustela bebek şampuanı, yeni doğan bebekler için hazırlanmıştır ve ultra hassas temizleme şansı oluşturuyor. Yan etki oluşmaksızın bebeğinizi temizlemenizi kolaylaştıran ultra hassas şampuan, böylelikle gerekli hijyenin sağlanmasını da mümkün hale getiriyor.

Tıpkı hassas ciltler için geliştirilen ürünler gibi yeni doğanlar adına formüle edilmiş bakım ürünleri satın alabilirsiniz. Bu noktada kusursuz ürünler sergileyen Mustela, losyon kullanımı konusunda da yardımınıza koşuyor. Cilt bariyerinin korunması ve güçlendirilmesi için Mustela losyon kullanabilirsiniz. Üstelik temizleme aşamasından sonra nemlendirme amaçlı da losyon tercih edilebilir bir seçenektir.

Yorum yazın