Matematik Özel Ders

Serhan Yücesoy

Günümüzde özellikle sayısal olan derslerde zorluk çeken öğrenciler çareyi özel ders alarak daha verim almakla geçirmektedir. Özellikle sayısal derslerde zorluk çeken öğrenciler matematik özel ders almaktadır. TYT sınavının yanı sıra AYT testlerinde bulunan zorlu matematik sorularını çözebilmek için bu konuda istikrarlı bir şekilde çalışmak gerekir. Matematik özel ders seçeneğini alan öğrenciler sınıflarda gördüğü öğrenim süreciyle birlikte daha verimli bir ders anlayışını benimsemektedir. Öğrenciler birebir ders aldıkları zaman odaklanma problemini ortadan kaldırabilmektedir. Sınıflarda sürekli dikkat dağınıklığı ve odaklanma problemi görülen öğrencilerde özel ders sonrası olumlu gelişmeler görülebilmektedir.

Özel Dersi Kimler Alabilir?

Özel ders alması gereken kişilerin kendince sebepleri olması gerekir. Özel dersleri alması gereken kişiler şu şekilde açıklanabilir;

  • Dikkat dağınıklığı ve odaklanma problemi yaşayan öğrenciler özel dersi alabilir.
  • Konularda eksiklik yaşayan ve öğretmeninin yeterli olduğunu düşünmeyen öğrenciler özel ders alabilir.
  • Okuldaki öğretmenler öğrencinin dersi anlama ve katılma konusunda sorun yaşadıklarını görüyorsa öğrencileri özel derse yönlendirebilir.

Özel dersi bunun gibi problemleri bulunan öğrenciler alabilir. Ayrıca özel ders almak isteyen öğrenciler sayısal alanda değil sözel alanda da özel ders alabilir. Özellikle ileri matematik konusunda sorun yaşayan öğrenciler buna yönelik bir programla özel ders alabilir. Özel ders programlarını kendisine göre oluşturarak öğretmeniyle birlikte verimli günler yaşayabilir. Özel derste öğretmenlerin kaliteli olması önemli bir konudur.

Yorum yazın