Marmaris’te Görülecek Yerler

Serhan Yücesoy

Marmaris, eşsiz denizi, temiz kumsalları ve güzel koylarının yanı sıra birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahiptir. Günün sıcak saatlerini koyun ve denizleri geçirdikten sonra görmek için bir kültür gezisine çıkabilirsiniz.

Marmaris Kalesi, Marmaris Müzesi, Loryma Antik Kenti, Marmaris Milli Parkı, Hacı Ahmet Urkay Müzesi, Hafsa Sultan Kervansarayı, Marmaris’e gittiğinizde görmeden gitmemeniz gereken yerler arasındadır. Tarihi, kültürel ve doğal birçok güzelliğe sahip olan Marmaris, yaz tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerden biridir. Başlangıç olarak Marmaris’e gidip bu eşsiz ve güzel yerleri görmelisiniz. Marmaris yat kiralama ile otellere bağlı kalmayın.

Kızkumu Plajı

Marmaris’in turistik bölgesi olan Kızkumu Plajı , her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendine çekiyor. Plajın dikkat çeken özelliği denizin ortasındaki kumdur. Bu özelliği sayesinde insanlar denizin ortasında rahatlıkla yürüyebilirler. Bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız bu plajı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Turunç plajı, Cennet Adası plajı, Kumlubük plajı Marmaris’te mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerdir. Bu yerleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Marmaris Public Beach

Marmaris’in en büyük ve en popüler plajı, şehrin merkezinde olması nedeniyle oldukça kalabalık olan plajdır. Temiz kumu ve suyu ile turistlerin tercih ettiği yerlerden biridir.

Marmaris Koyları

Türkiye’nin Ege ve Akdeniz’de birçok eşsiz ve güzel koyları vardır. Yerli ve yabancı birçok turistin de ilgi odağı olmuştur. Görülmeye değer masmavi ve tertemiz koylar bu yerler arasındadır.

Boncuk Koyu

Sedir Adası yakınında bulunan Marmaris Boncuk Koyu, özellikle berrak ve temiz denizi ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Bölgede ziyaretçiler için tesisler bulunmaktadır. Buraya gittiğinizde konaklama ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Farm Cove (Çiftlik Bay)

Bir tatil cenneti olan Çiftlik Koyu’na İçmeler’den Bozburun’a yaklaşık 30 km gittiğinizde ulaşabilirsiniz. Bu koy o kadar güzel ki dünyanın en temiz ve en mavi kumsalları arasında rahatlıkla yer alabilir. Marmaris Plajları ve Koyları Sakin, huzurlu ve el değmemiş bir yerdir. Kalabalıktan uzak sakin bir tatil geçirmek ve temiz denizin tadını çıkarmak istiyorsanız Marmaris Çiftlik Koyu Plajı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz.Marmaris’in eşsiz denizi ile sizleri bekleyen birbirinden güzel koyları Gebekse Koyu, Selimiye Koyu, Abdi Reis Koyu ve Amor Koyu da listemizde. Marmaris yat kiralama ile eşsiz koyları ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yazın