Maltepe’de Yeni İnşaat Projelerinde Cazip Fırsatlar

Serhan Yücesoy

Hızla akıp şehir yaşamında insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan faktörlerin başında huzurlu bir ev ortamı gelmektedir. Zira barınma gereksinimi insanların sahip olmaları gereken en önemli ihtiyaçlardan biri olarak karşımıza çıkar. Barınma ihtiyacı güvenlik hissini de beraberinde getirir. Bu yüzden insanlar ellerindeki birikimleri değerlendirmek için öncelikle ev sahibi olmanın yollarını ararlar. İstanbul gibi büyük şehirlerde ise konu problemi varlığını sürdürmektedir. Sürekli artan nüfusu, devamlı göç alması İstanbul için dezavantaj olarak görülmektedir. Çünkü artan nüfusla birlikte yeterli alt yapı ve üst yapı tedbirlerinin alınmaması sorunların artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle İstanbul’da hızla gelişen bir kentsel dönüşüm furyası baş göstermektedir.

Mega kent olarak İstanbul hem tarihi dokusu hem de doğal güzelliğiyle dünya üzerinde dikkat çeken, yılda milyonlarca yabancı turiste ev sahipliği yapan bir şehirdir. Dolayısıyla popüler bir konumdadır, tarihten bugüne daima cazibe merkezi halini almıştır. İstanbul gibi kalabalık şehirler hem konut hem de trafik anlamında sorun çıkarabilmektedirler. Kısa bir mesafeyi kat etmek bazen saatler sürebilmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verilmiştir. İstanbul’da yaşanası yerlerden biri olarak Maltepe’yi örnek gösterebiliriz. Maltepe satılık lüks rezidans projeleriyle kendinden söz ettirmektedir. Bununla birlikte söz konusu ilçe Maltepe olduğunda akla gelen bir başka yerleşim birimi daha olmaktadır. Dragos Maltepe’de özel bir konuma sahiptir. İlçeye hakim konumu, manzarası ve sahile olan yakınlığıyla ve tabii doğal dokusuyla tercih sebebidir. Dragos yeni inşaat projeleri konusunda farklı alternatifler sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir http://kayimrezidans.com/galeri/

Kentsel dönüşümle ortaya çıkan yeni yapılar insanlara daha güvenli gelmektedir. Zira İstanbul deprem bölgesinde yer aldığı için, en ufak bir sarsıntıda büyük sıkıntılar ortaya çıkma ihtimali mümkündür. Bu da insanlarda güvensizlik yaratmaktadır. Yaşam alanlarının güvence altına alınması için kentsel dönüşüm projeleri önemli yer tutmaktadır. Bu şekilde proje arayışlarında güvenli tercih yapma imkanı doğacaktır. Kayım Rezidans Dragos projeleri bu anlamda ihtiyaç sahiplerine uygun fırsatlar vadetmektedir. Maltepe’de huzurlu, mutlu, sakin bir yaşam sürmek isteyenler için önemli bir alternatif oluşturmaktadır.

Daha fazlası için : http://kayimrezidans.com/iletisim/

Yorum yazın