Lüks Tesettür Abiye Modelleri 2023

Serhan Yücesoy

Lüks tesettür abiye modelleri, günlük kullanımdan ziyade düğün, nişan, kına ve benzeri davetlerde kullanılan bir kıyafet türüdür. Son zamanlarda trend haline gelen tesettür abiyeler birbirinden farklı modellerde satışa sunuluyor. Çeşitli modellerde ve renklerde tasarlanan bu kıyafetler, kadınlara çok fazla seçenek sunuyor.

Dolayısıyla modacıların da ilgi alanına giren tesettür abiye modelleri, gün geçtikçe farklı şekillerde tasarlanıp satışa sunuluyor. Tesettür giyime yenilik getiren bu abiyeler aynı zamanda tesettürlü kadınlara özel olarak tasarlanarak farklı bir elbise modelidir. Abiyeler, boyu uzun gösteren dikkat çekici elbiselerdir. Her modeli inci, güpür ve taş gibi işlemelerle tasarlandığı için göz alıcı bir görünüme sahiptir.

Tesettür abiye modelleri, her kadına hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Sade, gösterişli, şık ve zarif modellerde bu abiye modellerini görmek mümkündür.  Kadınlar, tarz ve zevklerine göre lüks tesettür abiye modellerini ve renklerini kolayca seçebilir.

Farklı Renklerde ve Modellerde Tesettür Abiye

Her kıyafette olduğu gibi tesettür abiye seçiminde de ilk dikkat edilmesi gereken unsur giyileceği yer ve zamandır. Mevsim koşulları göz önünde bulundurulduğunda ince ve kalın kumaşlarla tasarlandığı görülür. Nikah gibi yerlerde sade bir abiye seçmek daha uygun olabilir. Birbirinden çeşitli renklerde tasarlanan bu abiye modelleri kişinin zevkine göre de seçim kriteri olacaktır. Ayrıca nişan, kına ve düğün gibi yerlerde daha şık ve gösterişli bir abiyenin seçilmesi uygun olabilir. Bununla birlikte davet sahibiyseniz de gösterişli ve şık modellere bakmanız ideal olacaktır.

Her Tarza Uygun Abiye Modellerinin Seçimi

Lüks tesettür abiye modelleri pullu, güpürlü, dantelli, şifon ve saten tasarımlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Farklı kesimlerde de tasarlandığı için kişinin kullanım yerine uygun bir seçenek sunuyor. A kesim, balık kesim, düz kesim ve benzeri olarak sunuluyor. Prenses modeli abiye modeli de son zamanlarda kadınların tercih ettiği modellerden biri.

Çok gösterişli bir tercih etmeyen kadınlar için de sade ve az işlemeli modeller tasarlanıyor. Ten renginize ve tarzınıza göre bu abiye modellerinden birini seçmek mümkündür. Vücut hatlarını tam belli etmeyen tesettür abiye modelleri, her kadının rahatlıkla giyebileceği bir elbise modeli. Son trendin öne çıkan kumaşları arasında saten, tül ve şifon yer alıyor. Bu kumaşlarda bir tesettür abiye seçmek de mümkündür. Kısacası her kadının tarzına hitap eden abiye modellerini seçebilir ve özel davetlerde kullanabilirsiniz.

Kolay Bir Şekilde Kombinlenen Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür abiyeleri seçtikten sonra kombinlenmesi de oldukça kolaydır. Seçilen abiye modeline göre gösterişli ya da daha sade bir ayakkabı, şal ya da eşarp seçilebilir. Özellikle de simli tesettür abiye modellerine daha sade ayakkabı ve çanta uyum sağlayacaktır. Genelde topuklu giyilen bu elbise modellerinin altına boy uzunluğuna göre babet de tercih edilebilir. Şık eşarp ve şallarla da tamamlanan bu kombini özel davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dolayısıyla kolay bir şekilde kombinlenen tesettür abiye modelleri arasında simli abiye, prenses kesim abiye, güpür işlemeli abiye, taşlı abiye gibi her model vardır.

Yorum yazın