Logo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Serhan Yücesoy

Bir marka ya da şirket sahibi mi olmak istiyorsunuz? O halde ilk olarak ihtiyaç duyulan bilgiler arasında; isim, slogan ve logo yer almaktadır. İsim, şirketiniz ya da markanız için kritik derecede önemlidir. Akılda kalıcı ve ahenkli olmalıdır. Rakip markayı çağrıştırmamalı ve daha önce pek duyulmamış olmalıdır. Slogan ise isminizle adeta dans edercesine uyumlu olmalıdır. Kafiyeli bir isim slogan kombinasyonu, her zaman daha akılda kalıcıdır. Ancak logo, bu iki unsurun yanında çok daha farklı bir görev taşır. Logo, kulağa değil göze hitap eder. Bu nedenle isim ya da slogandan çok logo insanları etkilemektedir. Eğer iyi bir logo tasarımı yaptırırsanız, bu sayede tanınabilirlik ve akılda kalıcılık değerleri artış gösterir. Peki logo tasarımında nelere dikkat edilmelidir?

Logo Tasarımı Hakkında

Eğer logo tasarımı yaptırmak istiyorsanız, bunu mutlaka uzman ellere bırakın. Kötü bir logo tasarımı, kötü bir izlenim bırakır. İnsanlar sizden daha önce hizmet almamış ya da ürün almamış olsa da sizinle kötü bir deneyim yaşamış gibi hissedebilirler. Zira logo, bilinçaltının anahtarını elinde tutmaktadır. İyi bir logo tasarımı sayesinde markanız insanlara güven ve profesyonellik aşılar. Bu sayede daha önce markanızı kullanmamış insanlar bile size karşı olumlu bir önyargıya sahip olur.

Logo tasarımı konusunda dikkat edilmesi gereken en temel şey işte budur. Sonrasında markanıza ve şirketinize yaraşır bir logoya sahip olabilirsiniz.

Yorum yazın