Kuru Şampuanlar Hakkında

Serhan Yücesoy

Yağlı saçlar ile havalı saç görünümlere kavuşamıyoruz. Saçlarınız çabuk yağlanıyorsa sürekli yıkamanız etki etmeyecektir. Yağlı saç sorunu saçın temiz olmamasından kaynaklanan bir sorun değil elbette. Saçlarınız yağlandıkça yıkamaya devam ederseniz alışır ve gün içinde yağlanmaya devam eder. Bunun için aralıklı olarak saç yıkamanız gerekiyor. Yağlı saçlarla dışarı çıkamayacağınız için pratik çözümler ile yağlı saçların önüne geçebilirsiniz. Bayan pratik çözümleri arasında kuru şampuan tercih ediliyor.

Yağlı Saçlar İçin Anlık Çözüm

Yağlı saçlar ile kullanabileceğiniz pratik bir çözüm olarak kuru şampuan kullanabilirsiniz. Saçlarınız çok çabuk yağlanıyor ise gün içinde havanın sıcak olması ya da soğuk olması hiç fark etmiyor. Gün içinde hemen yağlanan saçları yıkamak ise önüne geçmek için çözüm değil. Bu nedenle günlük hayatınızda kuru şampuan tercih edebilirsiniz.

Kadın tercihlerinden olan kuru şampuanlar ile yağlı saçlara anlık çözüm bulabilirsiniz. Çabuk yağlanan saçları bekleterek yıkamak daha iyi olacaktır. Bu nedenle kuru şampuan tercih edebilirsiniz. Kuru şampuan saçlarınıza doğal bir kuruluk verir. Bu sayede yağlı saç görünümünden kurtulabilirsiniz. Kuru şampuanları ise çok sık kullanmanız doğru değil.

Pudra Etkisi

Bayan tercihlerinden olan pudralar da yağlı görünüm için pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Yağlı saçlar için kullanabileceğiniz pudraların etkisini kuru şampuan ile yakalayabilirsiniz. Yağlı saç sorununun önüne geçmek için geçici kullanılan kuru şampuanların etkisi pudralara göre daha uzun sürüyor. Kuru şampuanlar ile gün içerisinde saçlarınız hava şartlarından etkilenmiyor ve hemen yağlanmıyor.

Pudra kullanarak da yağlı saç görünümünün önüne geçebilirsiniz ancak kuru şampuanlar ile daha uzun süre etki görebilirsiniz. Kuru şampuanı saçınıza uygulamadan önce işlem yapmanıza gerek yok. Ancak üst üste uygulamanız saç sağlığınızı bozabilir. Bu nedenle sürekli kullanmamanız gerekiyor.

Kuru Şampuanı Çok Sık Kullanmayın

Yağlı saçlar için anlık bir çözüm olarak kuru şampuan kullanabilirsiniz. Ancak kuru şampuan uyguladıktan sonra saç bakımını aksatmanız doğru değil. Düzenli olarak saç bakımlarınıza devam etmeniz gerekiyor. Saçlarınız gün içinde çok yağlanıyorsa da sıklıkla kuru şampuan kullanmayın.

Kuru şampuanı çok sık kullanmanız bir süre sonra etki göstermemesine sebep olabilir. Saçlarınıza her gün kuru şampuan uygulamadan sadece yağlanmanın önüne geçmeniz için kullanmanız daha doğru olacaktır. Aynı zamanda uzun süre kullanmanız saçlarınızı yıpratabilir.

Yorum yazın