Konforlu Tedavi Yöntemi: Lazer Destekli Diş Tedavisi

Serhan Yücesoy

Ağız ve diş sağlığı toplumda oldukça sık yaşanılan sorunlardan olmaktadır. Özellikle diş ağrısı yaşayan kişiler günlük hayatta büyük sorunlar yaşamaktadır. Ağız ve diş bakımının yapılması oldukça önemli olup aksatılmaması gerekir. Düzenli olarak günlük diş fırçalama ve altı ayda bir düzenli kontrol yapılması ile diş sorunları tedavi edilir. Diş doktorunun oldukça büyük önemi olmakla birlikte kartal diş hastanesi olarak uzman kadro tarafından ağız ve diş sağlığı alanında tedavi hizmetleri mevcut olmaktadır.

Kartal Diş Hastanesi

 Meryem Ulusoy 2017 yılında ağız ve diş sağlığını korumak ve tedavi etmek amacı ile Ulusoy diş polikliniğini kurmuştur. 2019 yılında ise uzman kadrosunu genişleterek Ulusoy diş hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir. Kartal diş hastanesi uzman diş hekimleri ve en son teknolojiye uygun ekipmanları ile ağız ve diş sağlığını ulaşılabilir kılmak amacı ile hizmet vermektedir​.

 Diş hekimleri hastalarına güler yüzlü hizmet anlayışı ile yaklaşmaktadır. Diş sağlığı oldukça önemli bir konu olduğu için Kartal diş hastanesi olarak hastaların şikayetlerini giderme amaçlanmaktadır. Diş tedavisi oldukça korkulan bir durum olsa da müdahale sırasında tedavi edilecek bölüme anestezi uygulanır.

Lazer Destekli Diş Tedavisi

 Günümüzde teknolojinin gösterdiği gelişme ile lazer destekli diş tedavisi oldukça fazla tercih edilen bir tedavi yöntemi olmuştur. Lazer destekli diş tedavisi ile hastanın konforu artmakla birlikte yapılan işlemler sonucunda oluşacak olumsuzlukların ihtimali en aza indirilmiştir.

Lazer Destekli Tedavi Alanları Nelerdir?

l Diş Eti Şekillendirme: Konuşma ya da gülme sırasında diş eti üzerinde yer alan diş kron boyu kısa veya yetersiz olabilir. Bu durumlarda diş etine lazer uygulanır ve görünen kron boyu uzatılabilir.

l Cep Giderme: Dişlerin temizlemesi sırasında diş eti cepleri zorluk yaratabilir. Bu sorun oluştuğunda diş eti ceplerinin giderilmesinde lazer destekli tedavi uygulanabilir.

l Dudak Bağı Şekillendirme: Dudağın iç kısmında bulunan dudak bağı bazı insanlarda kalın olabilmektedir. Bu kalınlık dişler arasında açıklık meydana getirir. Bu kalınlık normal tedavi ile şekillenebildiği gibi lazer destekli tedavi ile de olabilir. Lazer destekli tedavi ile dudak bağı şekillendirmesi yapıldığında işlem sonrası kanama olmaz ve ağrı durumu en aza iner.

Yorum yazın