Kombinin Yüksek Derecede Bile Petekleri Isıtmıyor Sorunu Nedenleri ve Çözümleri

Serhan Yücesoy

Soğuk kış aylarında evinizi ısıtmak için yüksek derece çalıştırdığınız kombinizden verim alamıyorsanız, çok ciddi bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Kombinizi yüksek derecede sorunsuz şekilde çalıştırmanıza rağmen petekler ısınmıyor ise son derece ciddi bir mağduriyet söz konusu olacaktır. Bu tip bir durumda kombinizdeki arızanın kısa sürede giderilmesi, soğuk günlerde kombinizi kullanamamanıza bağlı yaşayacağınız sorunların uzun süreli olmaması açısından çok önemlidir. Ataşehir Bosch Servisi merkezimize yapacağınız kombinizin yüksek derece çalıştırdığınızda dahi peteklerin ısınmaması şeklinde arıza şikayetlerinize aynı gün içerisinde yanıt veriyoruz.

Kombi Yüksek Derecede Çalışırken Petekler Neden Isınmaz?

Kombinizi çok yüksek sıcaklık derecelerinde çalıştırıyor olmanıza rağmen peteklerinizde en ufak bir ısınma bile söz konusu olmuyor ise kombinizin genel kullanımı sıkıntılıdır. Bu nedenle en hızlı şekilde müdahalede bulunulması elzemdir. Üsküdar Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından kombinizin yüksek derecede çalıştırılmasıyla bile petekleri ısıtamama sorununa yönelik olarak gerekli arıza tespit ve arıza onarım müdahaleleri yerine gerçekleştirilmektedir. Kombinizin yüksek sıcaklıkta çalıştırıldığında dahi bir türlü petekleri ısıtmaması temel olarak devir daim pompası arızası nedeniyle meydana gelir.

Kombilerde yer alan devir daim pompaları temel olarak kombiniz içerisinde sıcak su sirkülasyonunun gerçekleştirilmesini sağlar. Adından da anlaşılacağı üzere kombinizin petekler ile arasındaki su sirkülasyonunun temel bileşeni olması, işlevini yerine getirememesi durumunda kombinizi kullanamamanıza neden olur.

Kombinin Yüksek Derecede Bile Petekleri Isıtmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Yüksek sıcaklıkta çalıştırdığınız kombiniz, petekleri ısıtamıyor ise devir daim pompası arızası söz konusu olabilir. Yani kombinizin petekler ile arasındaki su sirkülasyonu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilemiyordu. Kombinizin devir daim pompasının arızalı olması cihazı hiç kullanamamanıza neden olacağından çözümünün en hızlı şekilde sağlanması adına Kurtköy Bosch Servisi merkezimiz tarafından aynı gün ve yerinde servis müdahaleleri gerçekleştirilir.

Kontroller gerçekleştirildikten sonra kombinizin devir daim pompasının arızalı olduğunun tespit edilmesi sonucunda arızalı parça yenisiyle değiştirilir. Kombinizin arızalanan devir daim pompasının onarımı mümkün değildir. Onarım müdahaleleri kısa sürede yeniden bu tip sorunlar ve şikayetler ile karşılaşmanızı kaçınılmaz kılacaktır. Bu yüzden servisimiz tarafından arızalı kombi devir daim pompası için direkt olarak parça değişimi müdahalesi gerçekleştirilmektedir. Kombi parça değişimleri de servisimizde orijinal kombi yedek parçaları ile uygulanır.

Yorum yazın