KOBİ’ler SEO İle Büyümeyi Hedefliyor

Serhan Yücesoy

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile pazarlama stratejileri de değişiyor. Dijital ticaretin yeni büyüsü ise artık SEO!

SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu e-ticaret yapan ya da dijitalde yer alan her marka için artık çok önemli. Web siteye trafik alma sürecini ifade eden bu sistem markanın da bilinirliğini artırmaktadır. Orta ölçekli firmalar internet dünyasında etkin bir şekilde yer almak için çeşitli kampanyalar ya da alt yapı çalışmaları yapmaktadırlar. Ancak asıl önemli olan hedef kitleye ulaşmada atlanan önemli bir pazarlama stratejisidir.

SEO tam olarak nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu, SEO, arama motoru sonuçlarında görünürlüğün artması üzerine odaklanan bir pazarlama çeşididir. SEO, arama motorunda sıralamaları iyileştirmek, trafik çekmek ve arama motorlarındaki farkındalığı artırmak için gerekli olan hem teknik hem de yaratıcı unsurları kapsar. SEO; basitçe, sitenizin arama motorlarının anladığı şekilde yapılandırıldığından emin olma şeklidir. SEO sadece arama motorlarına uygun web siteleri oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda sitenizin de daha iyi olmasına olanak sağlar.

 Web Sitelerin neden SEO’ya ihtiyacı vardır?

Doğru kitleye ulaşmak ve ürünün ya da hizmetin pazarlamasını yapmak için SEO’ya ihtiyaç vardır. Özellikle büyümeyi hedefleyen KOBİ’lerin olmazsa olmazı olan SEO, arama motorlarının bu sihrinden faydalanmak istiyorlar. Doğru SEO sitenize binlerce ziyaretçiyi çekerken, aynı zamanda kullanıcıların artan dikkatini de sitenize yönlendirir. Tüm bu bilgilerin dışında aynı zamanda SEO ile arama motoru sıralamalarını da artırmak da mümkün. Dijital dünyada iş yapabilmek, çalışabilmek web siteyi öncelikle arama motorlarına tanıtmakla başlıyor. Çünkü en sık kullanılan arama motorları markayı tanıdığı zaman kullanıcılara da tanıtmaya başlıyor. Bu tanınabilirlik ise SEO’dan geçiyor.

Zeo Agency, SEO geleneğini bozmuyor.

Yıllarını dijital dünyaya adayan Zeo Agency, 5 yıldır devam eden geleneğini bu yıl da sürdürerek Digitalzone18 organizasyonunu gerçekleştiriyor. Uluslararası pek çok konuşmacının yer alacağı bu etkinlikte SEO üzerine bilinmeyenler konuşulurken, KOBİ’ler için de büyüme stratejileri gündemde yer alacak. Dünyanın profesyonel SEO uzmanlarını Türkiye’ye getirecek olan Zeo Agency aynı zamanda Türkiye’nin en iyi SEO ajansı olarak da adını duyurmuştur.

18-19 Ekim tarihlerinde simültane tercüman eşliğinde gerçekleşecek Digitalzone18 etkinliğinde içerik üretiminde, web siteyi Google tanıtma, SEO yapılanmasından, pazarlama stratejilerine kadar pek çok konu ele alınacak. Organizasyon ile ilgili ayrıntılı bilgi için Zeo Agency web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3 yorum

  Hilal 12 Mayıs, 2019 Yanıtla

  Mrb ben Hilal Temizlik için sizinle çalışmak istiyorum.

  Yasemin 31 Ekim, 2019 Yanıtla

  İş Bankası’nda çalışıyorum hizmetli olarak çay servisi diğer şeyleri her şeyi yapıyorum yolun uzak olduğu için sürekli sorun yaşıyorum iş ilanı olursa bana da haber verir misiniz Yasemin Akalin

  Dilek sezgin 26 Ocak, 2021 Yanıtla

  Ben bankalada joker elaman olarak çalışıyorum daimi iş arıyorum referans verebilirim 3yıllık denyimim var

Yorum yazın