Karadeniz Kıyılarında Tatil için Ağva’yı Seçin

Serhan Yücesoy

Ağva, daha önce adını çok duyduğumuz fakat çok da ziyaret etmediğimiz şirin bir tatil kasabasıdır. İstanbul’un Şile ilçesine bağlı olan Ağva, Karadeniz kıyılarına da ev sahipliği yapmaktadır. Eşsiz güzelliğiyle ve tatlı manzarasıyla her yıl on binlerce misafir ağırlayan Ağva, Ağva Otelleri sayesinde de ziyaretçilere rahat bir konaklama imkanı sunmaktadır.

İstanbul’da oturan ve tatil için çok da uzun yola çıkmak istemeyen insanlarımız için bir numaralı tatil merkezi, kesinlikle Ağva’dır. Ağva’ya giden insanlarımız, bugüne kadar hiçbir sıkıntı yaşamadan eşsiz bir manzarayla mükemmel bir tatile tanıklık etmişlerdir. İstanbul içerisinden kendi aracınızla yola çıkmak isterseniz, Ağva için üç farklı güzergah tercihiniz bulunacak. TEM otoyolu, E-5 karayolu ve Beykoz üzerinden çıkacağınız tüm güzergahlar, sizi hemen hemen aynı saatte Ağva’ya ulaştıracaktır. Yolculuğunuz ise yaklaşık 2 saat sürecek, süren yolculukta da manzaralarla karşılaşmaya devam edeceksiniz.

Ağva, özellikle son zamanlarda yeni evli çiftler tarafından balayı amacıyla tercih edilmektedir. Eşsiz manzarasıyla romantik bir ortama ev sahipliği yapan Ağva, özellikle akşam saatlerinde tam da çiftlerin vakit geçirebilmesi için mükemmel bir görünüme kavuşuyor. Akşam saatlerinde eşinizle el ele gezeceğiniz muhteşem görüntüye sahip olan sahilinde, son derece sade ve romantik anlar yaşayacaksınız.

Eşinizi veya varsa çocuklarınızı tatile götürmeden önce, mutlaka Ağva Otelleri ile ilgili planlar yapmalısınız. Otelleri iyi araştırmalı, konumlarını netleştirmeli ve en konforlu odalardan birini seçmelisiniz. Ağva Otelleri genellikle balayı çiftleri tarafından da seçildiği için, çiftlere özel olarak belirlenen şirin odalar da bulunuyor.

Otelleri iyice araştırdıktan sonra, aklınıza yatan oteli not aldıktan sonra hemen arayın ve bir Ağva rezervasyonu da siz yaptırın. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra artık eşyalarınızı toplayarak özel aracınızla veya otobüs yolculuğuyla hemen yola çıkın. Otelde kalırken yapacağınız kano veya bisiklet turları da, denize karşı size oldukça büyük keyif verecek. Kısacası Ağva gibi dev bir tatil kasabasında sıkılmanız, neredeyse imkansız. Artık siz de şehrin gürültüsünden çıkmayı ve biraz kafa dinlemeyi hak ediyorsunuz. Hemen yerinizi ayırtın ve muhteşem Ağva manzarasında tatilinizi yapmaya başlayın.

İletişim: +90 216 721 7137 – www.agvagizemlinehir.com

İletişim:+90 216 721 86 80 – www.agvasahilyildizi.com 

İletişim: 0 (216) 725 77 30 – www.agvatartarugamotel.com

Yorum yazın