Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Serhan Yücesoy

Dizi, film, reklam ve kliplerde yapılan oyunculuk olarak ifade edilen kamera önü oyunculuk tekrar tekrar çekilen sahneler sonucunda ortaya çıkar. Tiyatro ile karşılaştırdığınızda sahne yerine kamera önü vardır ve canlı atmosfer yerini sahne çekimlerine bırakır. Bu oyunculuğu başarılı bir şekilde yapabilmeniz için eğitim almanız ve tekniklere hakim olmanız her zaman yarar sağlar.

Oyunculuk eğitimi alırken eğitmenlerinizin deneyimli sinema ve tiyatro oyuncusu olması ve size oyunculuğun pratiklerini uygulamalı olarak göstermesi avantajlı olacaktır. Bu sayede mesleğin içerisinden oyuncular ve yönetmenlerin yaptığı söyleşilerle tecrübeler paylaşılır ve siz de bunlardan kendinize pay çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda temel oyunculuk metotlarını tanıyabilir, mesleğin genel becerilerini kazanabilir, karakteri ve senaryoyu deşifre edebilirsiniz.

Kamera Önü Oyunculuk Eğitim Teknikleri

Emek ve çaba gerektiren kamera önü oyunculuk ile ilgili tekniklere hakim olmak için kaliteli bir eğitim almalısınız. Deneyimli eğitmenlerden verilen derslerde oyunculukta önemli olan nefes, ses, hareket, karakter analizi, senaryo okuma, beden dili, rol çözümlemesi, durum analizi, jest ve mimik, tiyatro tarihi, devamlılık takibi gibi kavramlara hakim olabilirsiniz. Beden dilinizi doğru kullanamadığınızda ya da kelimeleri doğru telaffuz edemediğinizde işiniz her zaman daha da zorlaşacaktır. Bunu önlemek ve oyunculukta hedeflediğiniz noktaya ulaşabilmek için hemen eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi İçeriği

Sizi profesyonel hale getirecek kamera önü oyunculuk eğitimi almak istediğinizde programın içeriğine mutlaka göz atmalısınız. Hem içerik hem de fiyat olarak sizi memnun edecek en uygun eğitimi Ante Sanat farkıyla alabilirsiniz. Eğitim haftada iki gün ve üçer saatten olmak üzere toplam 144 saat ve 24 hafta olarak verilir.

Daha verimli bir program sağlamak adına toplam kontenjan yedi kişi olarak belirlenir. İsteğe bağlı olarak bu eğitime konservatuara hazırlık kursu ve temel oyunculuk kursu eğitimlerini de ilave etme şansınız vardır. Bu eğitimlerle ilgili daha detaylı bilgi almak istediğinizde doğrudan internet sitesinden ulaşabilir ya da telefon üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Kurslarda hem online hem de yüz yüze eğitim modellerinin uygulanması sayesinde bunlar arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Yorum yazın