İş Gömlekleri Nasıl Olmalı?

Serhan Yücesoy

Günümüzde işyerlerinde çalışan sayısı gittikçe artması, sektörün genişlemesi gibi unsurlar çalışanların iş gömleklerinin çeşitlenmesine yol açmıştır. Onları müşterilerden ayırt etmek, markanızı yansıtmak ve çalışanların rahatlığını sağlamak için iş gömlekleri burada önemli bir rol oynuyor.

Genellikle bankacılık, özel güvenlik, restoranlar ve lokanta gibi hizmet sektörünün tercih ettiği iş gömlekleri önemli bir unsur olarak ortaya çıkmaktadır.

İş Gömlekleri Neden Kullanılmalı?

İş gömlekleri, markanızın ön plana çıkmasına, çalışanların ev rahatlığından uzak, çalışma ortamına uygun hale gelmesine katkıda bulunur. Markanız hakkında güven verir ve imajınızı korumanızda yardımcı olur.

İş gömlekleri birlik ve beraberlik algısı oluşturduğundan çalışanların takım çalışmalarına önem vermesi, iş performansı ve kalitesinin artmasına yardımcı olur. Ayrıca çalışanlara kurumsal kimliklerini temsil etmelerini sağlar. 

İş Gömleklerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

İş gömlekleri sadece çalışanları ayırt etmek için kullanılıyor gibi görünse de çalışanın da kıyafet içindeki rahatlığı oldukça önemli. Hem markanız için dikkat çekmiş olacaksınız hem de çalışanlarınızın çalışma verimini arttırƒumış olacaksınız. Ayrıca iş yerinize profesyonel bir hava katmış olacaksınız. Burada görev tamamen kıyafet üreticilerine düşüyor. 

İş Gömleklerinde Olması Gereken Özellikler

  • Kullanışlı olması: İş gömleğinin kullanışlı olması, çalışanın gün içerisinde rahat etmesi ve çalışma veriminin artması için oldukça önem taşımaktadır.
  • Kaliteli kumaştan yapılması: Pamuk, pamuk-polyester, viskon kumaş vb. cild dostu kumaşların tercih edilmesi çalışanın gün boyu hafif hissetmesini sağlayacaktır.
  • Leke tutmaması: İş sırasında çeşitli kazaların önüne geçilmesi konusunda önemli bir yer tutan leke tutmama durumu çalışanın tekrar kıyafet değiştirmesinin önüne geçecek ve herhangi bir vakit kaybı yaşanmayacaktır.
  • Giyilen mevsime uygun olması: Kışın sıcak tutan kalın kıyafetler, yaz mevsiminde de serin tutan ince kumaşlı ürünler çalışanın mevsimden kaynaklı hastalıklardan korunmasına veya gün boyu ferah hissetmesine yardımcı olacaktır.
  • Markanızı yansıtacak logo baskılarının olması: Markanızın logosunun çalışanın kıyafetinde olması size güzel bir reklam getirisi olacaktır. Eğer çalışanınızdan memnun kalırlarsa tekrar gelmelerini sağlayacak ve iş devamlılığı sağlanacaktır.

Bununla birlikte formalar da birlik ve disiplini yansıtmak için iş yerlerinde sıkça kullanılmaktadır. Formalar genellikle iş pantolonları, gömlek, etek veya tulum gibi parçalardan oluşmaktadır. Örneğin Konya forma satan yerler konusunda oldukça gelişmiştir. Çeşitlilik ve kalite açısından sizlere iyi bir seçenek olacaktır. Size geniş ürün yelpazesiyle  daha iyiye ulaşmanızda katkıda bulunacaktır. Konya forma satan yerler konusunda bünyesinde birçok okul kıyafeti, forma, toptan kıyafeti barındıran Uncteks iyi bir tercih olacaktır. 

Sonuç olarak, iş gömleklerinin veya formaların iş yerindeki rolü oldukça büyüktür. Kumaşın kalitesi, kıyafetlerde markanızı yansıtan logoların bulunması gibi unsurlar markanızın büyümesine küçük bir unsurmuş gibi görünse de aslında oldukça yardımcı olacaktır. Bunun için Konya gibi geniş ürün yelpazesi sunan iller tercih edilebilir ve istediğiniz duruma rahatlıkla gelebilirsiniz.

Yorum yazın