iPhone Silinen Fotoğrafları Nasıl Geri Getirilir?

Serhan Yücesoy

Bir İphone kullanıcısı olarak akıllı telefon veya tablet kullanırken en sık karşılaşılan sorunlardan biri olarak iphone silinen bir fotoğrafı geri getirme sorusudur. Şayet böyle bir sorunla karşılaştıysanız yazımız tam size göre.

Bildiğiniz gibi ister İOS ister android olsun her marka akıllı telefon kullanıcılarına hesap oluşturarak yedekleme yapma imkanı sağlıyor. Eğer İPhone kullanıcısıysanız İtunes ve İcloud uygulamasını kullanarak telefonunuzdan yanlışlıkla silinen fotoğraf veya içerikleri geri yüklemeniz son derece kolay oluyor. İphone kullanıcılarına özgü bu özellik telefonun zarar görüp kullanılamaz hale geldiği zaman, olası çalınma durumunda kişisel verilerinize depolayarak işinizi oldukça kolaylaştırır.

Bunu yanında herhangi uygulama tarafından İphone’dan silinen fotoğrafları geri yüklemenin bir diğer yöntemi Recently Deleted klasörü kullanmaktır. Bu klasör telefondan silinen içerikleri 30 gün boyunca muhafaza ederek saklar. Bu zaman diliminde silinmiş belge veya fotoğraflarınızı telefona geri yüklemeniz mümkündür. Lakin 30 gün sonunda klasör tıpkı belli başlı mail programlarında olduğu gibi silinen içeriği hafızasından atar.  Ayrıca bu uygulama sanıldığı kadar fonksiyonel değildir çünkü İcloud, İdevice gibi klasörleri bünyesinde barındırmaz.

iphone silinin fotoğrafları geri getirme detaylı anlatım : https://www.applefoni.com/iphone-silinen-fotograflar-nasil-geri-getirilir/

Yorum yazın