iPhone Cihazlarında Servis Durumu

Serhan Yücesoy

Apple şirketi tarafından üretilen iPhone cihazları suya düşme ve ekran kırılması gibi kullanıcı hatalarından kaynaklı sorunlar dışında bütün her sorunda servis kapsamındadır. Kullanıcıların tercih sebepleri arasında bu da yer almaktadır. Tasarlamış ve üretmiş olduğu bütün cihazların donanımsal, yazılımsal ya da tasarımsal konudaki problemlerinin her zaman arkasındadır. Bu nedenle sizler de herhangi bir donma, şarj etmeme, hoparlör ya da herhangi bir sorun yaşıyorsanız garanti kapsamındaki cihazınızı servise gönderebilirsiniz. Birçok kişi servise gönderdiği telefonunun yerine yenisinin gelmesinde memnun kalmıştır. Çünkü Apple cihazlarını tamir etmek yerine genellikle yenisi ile değiştirmektedir. Bu her zaman olmasa da çoğu zaman karşılaşılan bir durumdur.

Kaynak: http://www.iphonezilsesi.net/

Garanti Kapsamına Giren Durumlar

iPhone kullanıcıları için bu yazımızda garanti kapsamına giren durumlardan yüzeysel olarak bahsedeceğiz. Hoparlörden ses gelmeme gibi bir durum ile karşı karşıyaysanız bu Apple şirketi tarafından garanti kapsamına girmektedir. Bu nedenle video izlerken, çekerken ya da müzik dinlerken son ses açtığınızda yetersiz kalıyorsa cihazınızı servise gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra en çok yaşanılan sorunlar arasında kablosuz internet bağlantısı kuramama problemi vardır. Evinizde ya da iş yerinizdeki Wi-Fi ağına telefonunuzdan bağlanamıyorsanız eğer mutlaka bir problem vardır. Bu sorun garanti kapsamına girmektedir. Bir diğer şikayet ise pil ömründen kaynaklanır. İnsanların kullanım oranının fazla olmasından kaynaklanan pil ömrünün kısa olmasını da Apple şirketi garanti kapsamına dahil eder. Nedeninin kullanıcı hatası olup olmadığı tespit edilemediği için genellikle cihaz yenisi ile değiştirilir. Ayrıca durduk yere patlama durumunda da Apple şirketi tüm hasarı üstlenmektedir. Daha saymadığımız birçok sorun ve hata Apple tarafından garanti süresi içerisinde ücretsiz olarak onarılmaktadır. Kullanıcıların mağduriyeti bu sayede önlenebilmektedir.

İphone gelişmeleri : http://www.iphonezilsesi.net/k/iphone-gelismeleri/

Garanti Kapsamına Girmeyen Durumlar

Birçok sorun ve hatanın garanti kapsamına girdiği gibi garantiden sayılmayan ve tamiri ya da onarımının ücret karşılığında yapıldığı durumlar da söz konusudur. Bunlardan en bilineni cihazın suyla temasıdır. iPhone cihazınız tuvalete ya da deniz, havuz gibi su birikintisinin içerisine düşerse garanti kapsamından çıkmaktadır. Ayrıca cihazı çarpma, düşürme gibi sebeplerden dolayı hasara uğratır yani ekranının kırılmasına sebep verirseniz bu da garanti dahilinde tamir edilmemektedir.

İphone servisi : http://www.iphonezilsesi.net/k/iphone-servisi/

Yorum yazın