Hediyelik Kravat Modelleri

Serhan Yücesoy

Bir erkeğe alınabilecek en özel hediyelerden biri de kravattır. Rakipsiz ve benzersiz bir aksesuar olan kravat, yüzyıllar boyunca erkekler tarafından sosyal statü ve şıklık sembolü olarak kullanılmıştır. Günümüzde de bu özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Gerçekten de, özenle seçilmiş kaliteli bir kravat, sadece şıklığınızı tamamlamakla kalmayacak ve sosyal statünüz hakkında da çevrenize önemli ipuçları verecektir. Bu nedenlerle, bir erkeğe hediye almanız gerektiğinde, kravat modelleri her zaman için garantili ve etkili bir seçim olacaktır.

Ancak, alelade bir kravatı hediye olarak seçmek, yanlış bir davranış olacaktır. Hediye edeceğiniz kravatı kullanacak kişinin karakteri, giyim tarzı hatta içinde bulunacağı sosyal etkinlikler hakkında dahi bilgi sahibi olmanız gereklidir. Aksi takdirde, hediyeniz hiç açılmadan rafa kaldırılabilir. Dikkat etmeniz gereken üç husus olduğunu söylemek mümkündür: Kravatın rengi, stili ve modeli. Renk, bir kravattaki en önemli unsurlardan biri olup, seçimi son derece kişisel bir iştir. Ancak en azından sıcak veya soğuk olarak bilinen renkler arasından seçim yapmanız gerekir, örneğin kırmızı ve sarı sıcak/parlak renkler iken, siyah / mavi ise soğuk renklerdendir. Göz alıcı renkler, her zaman için dinamizm ve enerji mesajları verirken, soğuk renkler de ciddiyet ve güvenilirlik mesajları verir. Kravatın kullanılacağı sosyal ortama göre seçim yapmanız, en doğru iş olacaktır.

Stil ise, kravatın genişliğini belirler. Bütün kravatların uzunlukları aynı olsa da ve görünüm olarak birbirlerine benzeseler de, aslında genişlik bakımından oldukça farklıdırlar. Genişlikleri bakımından, klasik, modern ve ince (slim) stil olmak üzere üçe ayrılırlar. Modern stil, genellikle 7.5 cm genişliğinde kravatlara tekabül ederken, ince kravatlarda bu değer 6 cm’e inebilmektedir. 7. 5 cm üstü genişlikler ise, klasik stile girer. Genel olarak, en ciddi görünümün klasik stilde bulunduğu ve klasik takım elbise ile giyilmeye en uygun stillerin klasik ile modern olduğu söylenebilir. Slim kravat çeşitleri ise, spor giyim tarzı ile daha çok uyum sağlar ve klasik takım elbiseler ile pek uyumlu durmaz.

Kravatın modeli ise, karar vermeniz gereken en son husustur. Çizgili, ekose, puantiyeli, düz, özel desenli gibi pek çok kravat modeli mevcut olup, yine kullanacak kişinin karakterine ve kullanacağı sosyal ortama göre seçmenizde fayda bulunmaktadır. Ekose ve çizgili kravatlar, bu açıdan oldukça güvenilir tercihler arasındadır. Sade Kravat www.sadekravat.com sitesiyle en güzel ve özel hediyelik kravat modelleri satışını yapmaktadır. Sizlerde sitemizde ki yüzlerce model kravattan dilediğinizi online satın alabilirsiniz.

Yorum yazın