Harika Zaman Geçirmenizi Sağlayacak Çiftlik İşletme Oyunları

Alp Ozcan

Herkes hayatında en az bir kere şu soruyla karşı karşıya kalmıştır: “Büyüyünce ne olacaksın?” Muhtelif cevaplarla karşılanabilecek bu soru, kimi zaman aklınızdaki mesleği gerçekte ne kadar yapmak istediğinizi sorgulamanıza bile sebep olabilir. Gerçek hayatta birden fazla mesleği yapamayanlar içinse sanal dünyanın kapıları her zaman sonuna kadar açık.

Birbirinden eğlenceli çiftlik işletme oyunları da sanal dünyanın sunduğu güzellikler arasında yer alıyor. Gelin şimdi oynarken stres atabileceğiniz çiftlik oyunlarına hep birlikte bakalım.

Aslan Max’ın Fabrikası

Dünyanın yüz yüze geldiği dondurmasız kalma tehlikesine karşı harekete geçen Max ve arkadaşları, bir dondurma üretim fabrikası kurar.

1024x500_4Ama lezzetli ve herkesin severek yiyebileceği dondurmaları üretmek için meyveler ve kakao ağaçları yetiştirip bol bol süt veren inekleri satın almak gerekiyor.

Kaynak yönetimi ve kullanımı temalı bu yapımı küçük büyük herkes keyifle oynayabilir.

Mini oyunlarla ve günlük görevlerle uzun soluklu hale getirilen oyun, bağımlılık yapacak derecede eğlenceli.

Aslan Max’ın Fabrikası Dondurma Yapma Oyununu indirmek için:

Masaüstü Versiyon: http://secure.aslanmax.com/oyunlar/dondurma-fabrikam/

ANDROID: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.calide.maxdondurmafabrikam&hl=tr

IOS: https://itunes.apple.com/tr/app/aslan-max-n-fabrikas/id1123540684?mt=8

Happy Farm: Candy Day

Sakin ve huzurlu bir çiftlik evini yönettiğiniz oyunda, sevimli hayvanları ve birbirinden güzel bitkileri büyütüp çoğaltmanız gerekiyor. Oyundaki temel hedefiniz, çevredeki en büyük çiftliğe sahip olup bu çiftliği işletmek. Geniş çiftlik alanları ve diğer çiftlik işletme oyunlarına göre çok daha fazla sahip olunabilecek hayvana sahip olması sayesinde oyuna kendinizi kaptırabilirsiniz. Sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızı da davet edebileceğiniz yapımda, ilgi çekici günlük görevler de bulunuyor.

Farm Story

Çiftlik hikayesine hoş geldiniz. Yalnızca internet üzerinden oynanabilen yapım, 150’den fazla meyve, sebze ve çiçek çeşidiyle çiftliğinizi zenginleştirmenize imkan sağlıyor. Kişiselleştirilebilen ağaçlandırma, çit ve binalarla hayalinizdeki çiftliği kurmanıza yardım eden oyunda, internet üzerinden komşu olduğunuz kişileri kolayca ziyaret edebilir, onlarla alış veriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Hay Day

122 ülkedeki milyonlarca oyuncu yanılıyor olamaz. Dünyanın en çok oynanan çiftlik işletme oyunlarından biri olan yapımda yer alan esprili hayvanlar, oyunun en önemli unsurlarından. Neşeli grafikleri ve tarza çok sayıda yenilik getiren oyun dinamikleri dolayısıyla beğeniyle oynanan Hay Day’i, akıllı cep telefonu ve tabletinize kurmadan önce bir kere daha düşünün; zira oyunu oynamaya başladıktan sonra kapatmak istemeyeceksiniz.

Township

Çiftlik işletme oyunlarını şehir geliştirme özellikleriyle birleştiren oyunda yetiştirdiğiniz bitkileri çeşitli fabrikalarda işleyip satarak kazandığınız paralarla şehrinizi dilediğiniz gibi yapılandırabiliyorsunuz. Kafe, restoran ve daha birçok işletmeye sahip olabileceğiniz yapımda, dünyanın dört bir yanında bulunan hayvanları bir araya getirerek kendi hayvanat bahçenizi oluşturabilirsiniz.

Yorum yazın