Hakan Çalhanoğlu Cagliari Maçında İmzasını Attı

Serhan Yücesoy

Inter ve Cagliari karşılaşması, İnter’in 4-0’lık galibiyetiyle sonuçlandı. Maçtaki performansı herkesi etkileyen A Milli takım oyuncusu Hakan Çalhanoğlu ise bu maçta âdeta parladı. İtalyan basını maç sonrasında oyuncuya büyük bir yer verdi.

Çalhanoğlu maçta bir gol attı ve bir de asistliği var. Ama maçtan sonra bütün İtalyan gazeteleri kendisi hakkında konuşmaya başladı. İtalyan basını Çalhanoğlu’ndan büyük bir övgüyle bahsetti. Basın tarafından kendisi “sağ ayaklı kasırga” olarak tanımlandı.

Çalhanoğlu’nun ceza sahası dışından attığı gol de dillere destan oldu. Bu müthiş gol ve önemli asistliği ile takımını zirveye çıkaran Çalhanoğlu’ndan İnter’in ne zaman başı sıkışsa en büyük desteği olarak kabul edildi. noktabet

İnter Milan’ı Alt Ederek Zirveye Yerleşti

Inter takımı maçın tamamında çok önemli bir performans sergiledi. Galibiyetin sonucunda takımlarının puanı 40 puan daha yükseldi ve daha önce birincilik koltuğunda oturan Milan’ı geçmiş oldular.

Hakan Çalhanoğlu ise performansı ile müthiş ve çok başarılı olarak tarif edildi. Çalhanoğlu’nun maçta attığı gol de unutulmadı, çünkü futbol tarihindeki en güzel gollerden birisiydi. Bu seneki performansı göz dolduran oyuncu Kasım ayında en iyi futbolcu seçilmişti.

Gazetelerde yapılan yorumlara göre Aralık ayında da seçilmesi muhtemel. Bazı taraftarlar onu rüyasında görmeyi dilerken bazı yorumcular da eskiden de başarılı olsa da teknik direktör Inzagni ile birlikte kariyerinin zirvesine çıktığı yorumunu yaptı.

Yorum yazın