Fenerbahçe’de Erol Bulut İstifa Edecek mi?

Serhan Yücesoy

Fenerbahçe’de başarısız sonuçlar, camianın büyük bir krize sürüklenmesine neden oluyor. Aziz Yıldırım yıl sonunda olacak başkanlık seçimlerinde başkan adaylığını açıklamasının ardından, Ali Koç geçen yıllarda oluşan olumsuz havayı yıkmak için, yüksek meblağlı transferler yaptı. Ligin en başarılı kadrosunu kurmaya odaklanan Ali Koç, sportif direktör olarak da Emre Belözoğlu’nu göreve getirdi. Betvole yıl başında da teknik direktörlük görevine gelen Erol Bulut, takımı doğru şekilde koordine edememesi yüzünden takımın temel yapısında oluşan hatalar ortaya çıkıyor.

Fenerbahçe yıl başında başarılı sonuçlar elde edilse de, son haftalarda alınan üst üste mağlubiyetler, takımın sıralamada geriye düşmesine sebep olmuştur. Özellikle Gaziantep FK’ya deplasmanda 3-1 kaybetmesinin ardından büyük bir yankı uyandırmış durumda. Mert Hakan’ın kötü performansı, takım içerisindeki ruhsuz duruş, fazlasıyla olumsuzluk yaratmış durumda. Betvole giriş 3 golün tamamında bireysel hatalar meydana gelmesi, takım içerisinde olan durumu daha da ortaya çıkartıyor.

Mert Hakan’ın gol sonrasında tribünde Emre Belözoğlu’na seslenerek Ferdi’yi şikayet etmesi, oluşan olumsuz kadroyu bir kez daha gözler önüne getirdi. Bu kriz ortamında, teknik kadrosu da gruplara bölünmüş durumda. Emre Belözoğlu, Volkan Demirer bir taraftayken, Erol Bulut’da tek başına kalmış durumda gözüküyor. Teknik kadrosunda bu yıl yapılan bütün gelişmeler, futbolcuların da statü karmaşasına sebep olmuş gibi gözüküyor. Gustavo ve Sosa gibi oyuncular da bu durumda, takıma adapte olmakta zorluk yaşıyorlar.

Takımın içerisinde çok fazla baş olması, Betvoleuye.site Erol Bulut’un da sisteminin bozulmasına sebep oluyor. Oyuncuların isteksiz tavırları da, gelir dağılımında oluşan etkisiz yapılandırmanın ardından, görev planlandırmasında değişiklik bekleniyor. Ali Koç’un bir sonraki dönemde, Aziz Yıldırım’a başkanlığı devretmesi bekleniyor. Ali Koç döneminde kulübün futbol ve basketbol alanında sahip olduğu bütün rekorlar ve koruduğu istatistikler bozulmuş durumda.

Yorum yazın