Ev Hanımları İçin Hobiler

Alp Ozcan

igne-oyasi-nasil-yapilir

Ev hanımlarının evde sıkılmalarını önlemek adına birçok kurs mevcuttur. Bu tip kurslarda genellik ile el işi üzerine kurulmuştur. Gerek hal eğitim tarafından gerek ise özel kurumlar tarafından çeşitli eğitimler verilmektedir. Dantel, örgü gibi konuları ele alan bir kursa gidiyor iseniz evde de çeşitli örnekler deneyebilir ve el becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu konu üzerinde son derece uzman olan yeni örnekler adlı sitemizi de ziyaret edebilirsiniz. El işleri üzerine özel olarak hazırlanmış olan yeni örnekler adlı sitemizde çeşitli oya ve örgü model örnekleri ile dantel örneklerini bulmanız mümkün olacaktır. Kısa sürede ev hanımlarının birinci tercihi haline gelen yeni örnekler adlı sitemiz sizlere birçok oya örneği ve modeli ve bunların nasıl yapıldığını detaylı bir biçimde göstermektedir. Ayrıca geniş resim galerimizden de faydalanabilirsiniz.
İğne oyaları ile yapılan birçok model ve daha fazlası resim galerimizde mevcuttur. İğne oyaları ile bugüne kadar yaptığınız tüm çalışmaların yanı sıra birçok yeni çalışma yapabilir ve farklı motifler üzerinde de ilerleyebilirsiniz. İğne oyaları aslında çok sabır isteyen şeyler olsa dahi görünümleri son derece hoştur. Aynı zamanda kullanım alanları da son derece geniştir. Gerek süsleme amaçlı gerek ise dekor amaçlı kullanılmaktadırlar.
Oyalar ile yapabileceğiniz farklı havlu kenarı modelleri de sitemiz üzerinden bulmanız mümkün olacaktır. Havlu kenarı modelleri genellik ile süs havluları için kullanılmaktadır. Fakat zaman zaman evimizde birini misafir edeceğimizde havlu kenarı modelleri arasından yaptığımız bir havluyu da misafire sunabilmekteyiz. Bu şekilde çok daha hoş bir izlenim bırakmış oluruz.

Yorum yazın