En Çok Beğenilen Altın Alyans Modelleri

Serhan Yücesoy

Altın alyans bir evliliğin en büyük simgesi olmaktadır. Yüzük seçimi de hem gelin adayı hem de damat adayı için oldukça önemlidir. Müstakbel eşiniz ile birlikte yıllar boyunca takacağınız bu simgeyi çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Seçerken de alyansın 3 çeşit ayar altın olduğunu görmekteyiz. Bu altınlar 14, 22 ve 24 ayar olarak 3’e ayrılmaktadır.

14, 22 ve 24 Ayar Altın Alyanslar

Uzun yıllar boyunca kullanacağız ve her zaman elinizde olacak bu yüzük için ilk karşımıza çıkan örnek 14 ayar altın olmaktadır. 14 ayar altın alyansa baktığımız zaman çok fazla model olmadığını görmekteyiz. Çok fazla model olmadığı gibi olan modeller de sade olmaktadır. Sade ve desensiz tercih etmek isteyen gelin ve damat adayları 14 ayar yüzük seçebilirler. Taşlı bir takı olmasını istediğiniz zamanlarda tektaş ile birlikte alyansınızı renklendirebilirsiniz.

Bu ayarda bulunan altınlar sert olmaktadır. Sert oldukları için de günlük yaşantı için uygundur. Yamulmaya ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Ancak sert olduğu gibi esnek olmamaktadır. Böylece ölçüm değişimi kolay olmamaktadır. Altın yüzük seçiminde en çok tercih edilen ayar 22 ayar olmaktadır. 22 ayar altında çok fazla model yer alır. İsterseniz taşlı, desensiz isterseniz de düz, sade yüzük seçimlerinizi yapabilirsiniz. Ancak 22 ayar altında çizilme ve yamulma kolay olmaktadır. Ölçüm değişimi ise kolay bir şekilde gerçekleşir. 24 ayar altın yüzük seçimlerinde çok fazla model bulunmamaktadır. Nadiren bulunan bu alyans seçimi saf yüzüğe karşılık geldiğinden dolayı çok fazla tercih edilmemektedir.

Yorum yazın