Dimitrios Goutas’a Sağlık Kontrolü Yapıldı!

Serhan Yücesoy

Transfer olduğu Demir Grup Sivasspor Kulübünde yapılan açıklamalara da bakılacak olursa Dimitrios Goutas, Acıbadem Fulya Hastanesi’ninde gerekli olan tüm sağlık kontrollerinden geçirildi. Henüz yirmi yedi yaşında olan futbolcu kan testlerinin yapılmasının ardından iç hastalıkları, göz hastalıkları, kulak, burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinden ayrı ayrı sırası ile muayene edildi.

Sporcu gerekli olan tüm sağlık kontrollerinden geçirmesinin ardından da gerekli olan efor testini de başarı ile tamamladı. Bu tarz testlerin sporcuların için kesinlikle şart olması durumu da aslında bunların yapılmasının en önemli nedenleri arasında. O yüzden dönem dönem tüm sporcularımıza yapılan bu testler, Dimitrios Goutas’a da uygulandı. Sporda ve sporcularda her daim sağlığın ön planda tutulduğu hepimiz biliyoruz. Ülkemiz içerisinde her diam bu detaya büyük bir önem veriliyor. Sporcularımızın sağlıklı bir şekilde müsabakalara katılması ve spor konusunda müsait olup olmamaları da bir hayli önemli bir faktör olarak gözleniyor. Bu noktada da genel olarak sporcularımız belirli dönemlerde sağlık kontrollerinden geçiyorlar. Noktabet

İçerisinde bulunduğumuz transfer döneminde de futbolcularımızın belirli takımlara gelmesi durumunda sağlık kontrollerinin de sağlanması önemli kriterlerden biri olarak sayılıyor. Bu kez karşımıza böyle bir durumla çıkan isim de Dimitrios Goutas. Dimitrios Goutas, yunan bir futbolcu olmasının yani sıra Demir Grup Sivasspor’un bünyesine katılmasının ardından gerekli sağlık kontrollerinden de geçti.

Yorum yazın