Dekoratif Tente Sistemleri

Serhan Yücesoy

Dekoratif tente uygulamalarını otel, restoran, cafe, alışveriş merkezi gibi yerlerde görmek mümkündür. Genelde dekor amaçlı kullanılırlar. Bir demir iskelete akrilik su geçirmez tente kumaşı geçirilmesiyle uygulaması yapılır. Hem estetik bir görüntü sağlar hem de kurulduğu yeri güneşten ve yağıştan korur. Bunların yanı sıra dekoratif tenteler evlerde de kullanılabilmektedir. Özellikle ev kapı girişlerinde, pencerelerde dekoratif tente uygulamaları görmek mümkündür. Evin genel atmosferini tamamlayıcı bir etki gösterir. Dekoratif tente modelleri genelde duvara monte edilir ve hareket eden bir parçası bulunmaz. Diğer tente modellerinden ayrıldığı en belirgin özelliği budur. Herhangi bir hareketli mekanizması bulunmaz.

Dekoratif Tente Uygulamalarında Tasarım Modelleri

Dekoratif tente tasarım anlamında estetik bir katman yaratmasının dışında kurulumu da kolaydır. Ayrıca diğer tente sistemlerine göre daha hesaplıdır. Geniş bir alana etki etmediği için daha şık bir görüntüye sahiptir. Üretimin her alanında olduğu gibi dekoratif tente fiyatları da kullanılan malzemenin kalitesi ve tasarıma göre değişmektedir. Kendi kişisel zevkinize göre bir renk ve tasarım modeli seçebilirsiniz. İşletmeler için de aynı durum geçerlidir. Dekoratif tente seçiminde işletmenizi yansıtacak, işletmenizin resmi renkleriyle uyum içinde bir tasarım tercih edebilirsiniz. Tente sistemlerinin asli görevi gölge alanlar saplayıp kurulduğu yeri yağıştan korumak olsa da artık günümüzde tek bir fonksiyonla sınırlı kalmamaktadır. İç mekânlarda olduğu gibi dış mekân uygulamalarında estetik görüntü önem kazanmıştır.

İlginizi Çekebilir http://patellagrup.com/dekoratif-tente-sistemleri/

Dekoratif tente sistemleri mekânın özelliklerine göre seçilir ve mekânın tasarım temasına katkı sağlar. İnsanlar art arda dizilmiş dairelerde yaşamanın sonucu olarak bazı gereksinimlere ihtiyaç duymaya başlamışlardır. Bunlardan en öne çıkanı diledikleri zaman gökyüzünü görmek ve rahat rahat nefes alabilmektir. Bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için işletmeler, özellikle restoran, cafe, bar, mağaza ve dükkânlar dış mekân kullanımı konusunda hassasiyet göstermeye başlamışlardır. Tabii sadece işletmeler için değil eğer geniş bir bahçeniz veya balkonunuz varsa evleriniz için de dış mekân yaratmak için tente sistemleri, pergola sistemleri, sürgü cam sistemleri, alüminyum tavan modelleri düşünebilirsiniz. Dekoratif tente sistemleri bu aşamada tarzınızı yansıtmanız konusunda size yardımcı olurlar.

Daha fazlası için http://patellagrup.com/

Yorum yazın