Cengiz Karadağ Maç Sırasında Kalp Krizi Geçirdi

Serhan Yücesoy

Akhisar Belediyespor’un baş antrenörü olan Cengiz Karadağ, maç sırasında aniden fenalaştı. Acil bir şekilde sağlık ekiplerince Karadağ’a müdahale edildi. İlk bulgulara göre Karadağ kalp krizi geçirdi. Müdahale ardından maç daha sonra yapılmak üzere tatil edildi.

Akhisar Belediyespor ile Bornova Belediyesi Karşıyaka geçtiğimiz günlerde karşı karşıya geldi. Türkiye Basketbol Ligi’nin 16. haftasında mücadele eden iki takım, ikinci periyodun bitmesine 4 dakika 48 saniye kala ciddi bir tehlike atlattı. Kolaybet Akhisar Belediyespor’un baş antrenörü olan Cengiz Karadağ, Bornova Belediyesi Karşıyaka’nın 37-28 skorla önde götürdüğü maç sırasında fenalaştı. İlk bulgulara göre kalp krizi geçirdiği öğrenilen Karadağ’a sağlık ekipleri hemen müdahale etti. Yapılan ilk müdahalenin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Karadağ’ın durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Deneyimli koç Karadağ’ın tedavisine devam ediliyor.

Maç İleri Bir Tarihe Ertelendi

Maç sırasında aniden yere yığılan Cengiz Karadağ’a sağlık ekiplerince hemen müdahale edildi. Bu sırada duraklayan maç henüz ikinci yarısını oynuyordu. Ancak yaşanan bu kötü olay sonrası iki takım oyuncuları da oldukça dağıldı. Bunun üzerine devre arasında konuk ekip olan Akhisar Belediyespor maçın ileri bir tarihe ertelenmesini talep etti. Bornova Belediyesi Karşıyaka oyuncuları ve kenar yönetimi ise bu talebi olumlu karşıladı. Her iki basketbol takımının da erteleme kararında mutabık olması neticesinde mücadelede baş hakemlik görevini yapan Uğur Özen, maçı kaldığı yerden devam etmek üzere ileri bir tarihe erteledi.

Akhisar Belediyespor ile Bornova Belediyesi Karşıyaka’nın Bornova Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde mücadele ettiği maç aynı mekânda ve kaldığı durumdan devam edecek şekilde tekrar oynanacak.

Sezonu iyi geçirmeyen Akhisar Belediyespor, uzun zamandır galibiyet yüzü göremedi. Bu sebepten dolayı son maçına galibiyet arzusu ile çıkan takımın başına gelen talihsiz olay neticesinde moraller iyice düştü. Kolaybet giriş takımın ve teknik ekibin yaşanan bu olumsuz gelişmelerden sıyrılıp sezonu iyi kapatıp kapatamayacağı ise merak konusu. Manisalı taraftarlar ise tüm olumsuz gelişmelerin bir an önce son bulmasını umarak takımlarını desteklemeye devam ediyor. Cengiz Karadağ’ın durumunun iyiye gitmesi ise hem takıma hem de taraftarlara bir nebze umut veriyor.

Kolaybetkolaygir.com

Yorum yazın