Çamaşır Makinesinin Su Almamasının Nedenleri ve Çözümleri

Serhan Yücesoy

Çamaşır makinesi kullanımı esnasında karşılaşılabilecek en yaygın arızaların başında çamaşır makinesinin su almaması sorunu gelmektedir. Çamaşır makinesinin temel gereksinimlerinden birisi olan suyu alamaması, makinenin kullanılamamasına neden olur. Bu durumda günlük yaşantı içerisinde çok ciddi sorun ve gecikmelere neden olabilmektedir. Çamaşır makinesinin su almaması durumunda kullanıcı olarak yapılması gereken basit kontroller bulunuyor. Bu kontroller arasında çamaşır makinesinin bağlı olduğu su tesisatında su akışının mevcut olup, olmadığıdır. Çamaşır makinesinin bağlı olduğu musluktan su akışı sağlanmıyorsa, suyun gelmesi beklenmelidir. Ancak su akışı olmasına rağmen çamaşır makinesi su almıyor ise sorunun çözümü için mutlaka profesyonel Çekmeköy Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmelidir.

Çamaşır Makinesinin Su Almamasının Nedenleri

Çamaşır makinesinin su almamasına neden olabilecek pek çok farklı etken söz konusu olabilmektedir. Pendik Arçelik Servisi uzman teknikerleri, bu tip arızalara ilişkin teknik bilgi ve deneyime sahip olduklarından, sorunun hangi nedenle meydana geldiğini en hızlı şekilde tespit edebilmektedir. Çamaşır makinesinin su almaması su giriş hortumunun tıkanmış olması, çamaşır makinesinin su giriş ventilinin arızalanmış olması veya su seviye anahtarının arızalanmış olması su almasına engel teşkil eder. Çamaşır makinesinde ayrıca yıkama programında suyun boşaltılamaması durumunda da yeni durulama için su alımı gerçekleştiremeyebilir. Bu durumda çamaşır makinesinin su tahliye filtresi tıkanması, tahliye pompası arızası gibi olasılıklarda göz önünde bulundurulur.

Çamaşır Makinesinin Su Almama Sorunun Çözümü

Çamaşır makinesinin su almaması problemine yönelik olarak Ataşehir Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından tam donanımlı altyapıları ile yerinde onarım gerçekleştirilmektedir. Çamaşır makinesinin arızalı olma ihtimali bulunan ilgili parçalarında gerekli kontroller sağlanır. Herhangi bir şekilde su akışına engel teşkil edebilecek tıkanıklık olması durumunda, uygun ekipmanlar ile tıkanıklıklar giderilir. Ancak herhangi bir tıkanıklık bulunmayıp, çamaşır makinesinin su giriş ventili, su seviye anahtarı, su tahliye pompası parçalarında arızalanma mevcut ise parça değişimi ile çözüm sağlanır. Uzman teknikerler çamaşır makinesinin arızalı parçalarını yalnızca orijinal yedekleri ile değiştirmektedir. Bu sayede arıza onarımı sonrasında da çok uzun ömürlü bir kullanım performansının elde edilmesi güvencesi sağlanmaktadır.

Yorum yazın