Çamaşır Makinesinde Dijital Ekran Arızası Neden Olur? Dijital Ekran Arızası Nasıl Onarılır?

Serhan Yücesoy

Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın önemli parçaları olan beyaz eşya cihazlarında çok daha geniş özelliklere yer veriliyor. Kullanım kolaylığı ve yanı sıra kullanımda işlevsellik kazandıran bu gelişim ile beyaz eşya ürünlerinde dijital ekranlar yer almaya başladı. Çamaşır makinenizdeki dijital ekran program yönetimini ve takibatını pratik şekilde yapmanızı sağlar. Ayrıca çamaşır makinenizin işleyişinde bir problem oluştuğunda buradan anında görebilir ve müdahale etme şansına sahip olabilir. Kullanım açısından bu denli önemli bir pratiklik getiren makine dijital ekranının arızalanması ise cihazı kullanamamanıza neden olur. Maltepe Siemens Servisi merkezimiz, hızlı ve ekonomik müdahaleleriyle anında çözüm sağlar.

Çamaşır Makinesi Dijital Ekranı Neden Arızalanır?

Dijital ekran teknolojisi sayesinde çamaşır makinesi kullanımı çok daha pratik ve çok daha işlevsel bir forma kavuşuyor. Bu nedenle de günümüzde piyasaya sürülen hemen hemen tüm çamaşır makinesi modellerinde dijital ekran teknolojisine yer veriliyor. Çamaşır makinelerinde yer alan dijital ekranda arıza oluşması genellikle elektrik sorunları, fiziksel darbe gibi çevresel faktörlere bağlı olarak meydana gelebilmektedir.

Arızalanan çamaşır makinesi dijital gösterge ekranının onarımı için evde tek başınıza yapabileceğiniz herhangi bir müdahale şansınız ise maalesef bulunmamaktadır. Zira arızalanan dijital gösterge ekranının yerinden sökülerek, arızasının hangi noktasında olduğuna bakılması gerekir. Ayrıca genellikle onarım şansı bulunmadığından yenisiyle değiştirilmesi gerekebilir. Bu durumda komple ön panelin sökülmesi gerekecek ve bunun için uzman bilgisi ve teknik ekipmanına ihtiyacınız olacaktır. Bunun için 7/24 profesyonel Maltepe Samsung Servisi merkezimize başvuru gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Çamaşır Makinesi Dijital Ekran Arızası Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinenizin dijital ekranının arızalanması halinde pek çok olasılık söz konusu olur. Bu olasılıklardan hangisinin cihazınızda dijital ekran arızası yaşamanıza neden olduğunun belirlenmesi ise uzman Bostancı Bosch Servisi teknikerlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

Çamaşır makinenizin dijital ekran arızası olduğunda öncelikli olarak voltaj düşüklüğü kontrol edilir. Uygun voltaj alamayan cihazınızın dijital ekranı çalışamayacaktır. Eğer tesisatta voltaj sorunu mevcut ise uzman elektrikçi desteği almanız tavsiye edilir. Çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranının dışarıdan gelen fiziki darbeye maruz kalması durumunda ise kaliteli bir çözüm için yenisiyle değiştirilir. Cihazınızın elektronik kartında da arıza olabilir ki bu durumda kart sökülerek, bilgisayarlı ortamda testlere tabi tutulur. Belirlenen arızası için onarım gerçekleştirilirken, onarım imkanı olmaması durumunda yenisiyle değiştirilir.

Yorum yazın