Çağrı Şahin Hakkında Merak Edilen Sorular Burada Cevap Buluyor!

Serhan Yücesoy

Her ünlünün olduğu gibi Çağrı Şahin’in de kamuoyu tarafından merak edilen birçok özelliği bulunuyor. Şeffaf bir kişilik olmak istediğini fenomen olduğu ilk günden bu yana biliyoruz. Bunu takipçileri de çok iyi biliyor. Henüz kendisiyle tanışmamış olanlar için dilerseniz ondan biraz bahsedelim ve sonrasında can alıcı sorularla aldığımız mükemmel cevaplara geçelim.

Çağrı Şahin 21 Eylül 2003 İstanbul doğumludur. İstanbul’un tuzlu ve esrarengiz sokaklarını kendisinden kolayca öğrenebilirsiniz. İstanbul hakkında çok detaylı bir bilgi birikimine sahiptir. Çocukluk dönemini orada geçirmiş olmasından olsa gerek, Şahin İstanbul’un her yerini bilmektedir. Bu onun ayrıntılı olarak bildiği tek şehir ve ülke değildir. Kendisi gezmeyi ve gezilere katılmayı çok sevmektedir. Bir tutku haline getirdiği bu hobisi ona binlerce şehri gezme olanağı sunmuştur. Yaşının aksine birçok farklı ülkeye seri geziler düzenleyen Çağrı, hemen her coğrafya hakkında bilgi sahibidir. Otomobiller ve ekstrem sporlar onun için çok önemlidir. Birçok farklı kişisel hobisi ve uğraşı bulunmaktadır. Bu yaptığı hobiler üzerine genellikle yurt dışı kaynaklı köklü eğitimler almıştır. Bu edindiği bilgi birikimini yansıtarak yaptığı paylaşımlar neticesinde de Instagram’da büyük ilgi görmüştür. Bu ilgi onu zamanla fenomen olma yolunda sürüklemiştir ve günümüzün en büyük Instagram fenomenleri arasında yer almaktadır.

Her ünlünün aksine kendisi ile takipçileri arasına maddi veya manevi bir bağ koymak istemeyen Çağrı, bizlere zorlu sorularımız karşısında çok yapıcı cevaplar verdi. İşte o çok merak edilen isimden, can alıcı cevaplar!

Zorlu sorularımıza başlayalım. Instagram üzerinden gelir elde ediyor musunuz? Böyle bir hedefiniz var mı?

İnanın güldürdünüz beni. Instagram ile alakalı soracağınız zorlu soru buysa, emin olun bu röportaj benim için çok kolay geçecek. Ben Instagram platformuna fikirlerimi paylaşmak için başladım. Eğer fikirlerimi cüzi rakamlara satmak gibi bir düşüncem olsaydı evet bunu yapabilirdim. Halen de yapabilirim ancak ben bunu istemiyorum. İnsanların beni kazandığım parayla değil, paylaştığım fikirlerle anmasını istiyorum. Elbette hayatımı idame ettirmek için ileride gelire ihtiyacım olacak ancak bunları konuşmak için çok ama çok erken. İhtiyacım olmayan ve genelde insanları yanlış yönlendirmeye çalışan bu soru odaklarını da çok iyi biliyorum.

Umarım sizi kızdırmadık. Bir sonraki sorumuz ise kişisel danışmanlık sahipliği hakkında. Şu anda kişisel bir sosyal medya danışmanınıza var mı?

Yanlış anlaşılmak istemem sorunun kaynağını biliyor olmam sizinle benim arama mesafe koymam anlamına gelmiyor. Sadece ben para ve benzeri konuları konuşmayı hiç sevmem. Evet sosyal medyada fenomen olarak bilinen hemen herkes fikirlerini daha öncesinde birilerine sunup, sonrasında paylaşıma açık hale getiriyorlar. Benim de bir danışmanım var aslında. Kim biliyor musunuz? Ailem. Ben paylaşımlarım öncesinde onlardan fikir alırım ancak paylaşımı yapmadan önce gidip de kimseye “bu nasıl olmuş?” diye sormam. Beni bugüne kadar takip eden ve benimseyen insanlar zaten benim fikirlerimi kabul etmişlerdir. Çizgimi bozmayacağım ve bu doğrultuda ilerleyeceğim.

Eğitim hayatınız hakkında da bize ulaşan binlerce soru var aslında. Eğitim sürecinizi gelecekte ülkemizde mi geçireceksiniz? Yoksa yurt dışı planlarınız var mı?

Bu aslında birçok takipçimin uzak olmadığı bir konu. Ben eğitim sürecimi güncel olarak da iki taraflı olacak şekilde sürdürüyorum. Bazı özel eğitim gerektiren durumlarda yurt dışından kısa süreli eğitimler alıyorum. Henüz kesin olmamakla birlikte bu gelecekte de bu şekilde olacaktır. Birkaç zamanlı olarak ilerlettiğim eğitim sürecim yine aynı kalacaktır diye tahmin ediyorum.

Kaynak: http://cagrisahin.com/biyografi

Yorum yazın