Buzdolabı Çalışırken Sarsılmaya Başladı, Buzdolabı Neden Sarsılır?

Serhan Yücesoy

Buzdolabı güçlü motoru sayesinde tüm besinler için en uygun sıcaklık değerlerinde muhafaza koşullarını sağlamaktadır. Modern çağ dünyasında yaşam standartlarına konfor ve kaliteyi taşıyan en temel olgulardan birisi olan buzdolabı teknolojisi, her evin en temel gereksinimleri arasında yer almaktadır. Gelişmiş teknolojisi ve yanı sıra yüksek hacimleri ile her türlü besin ve içecek için en iyi saklama koşullarının elde edilmesine yardımcı olan buzdolaplarının kullanımı sırasında karşı karşıya kalınan problemlere yönelik olarak profesyonel Acıbadem Arçelik Servisi hizmetleri ile kaliteli ve hızlı çözümler sağlanmaktadır. En komplike arızaların dahi en hızlı şekilde giderilebilmesi mümkündür. Bu kapsamda profesyonel buzdolabı servis hizmetlerine gelen en yoğun buzdolabı kullanım şikayetlerinin başında ise buzdolabının çalışma sırasında sarsılması ve buna bağlı çok fazla gürültü çıkarması şikayeti gelmektedir.

Buzdolabı Neden Sarsılır?

Buzdolabının sarsılması sorunu doğrudan teknik bir arızaya bağlı olarak meydana gelen bir durum değildir. Genellikle buzdolabı kurulum ve yerleşim hatalarına bağlı olarak ortaya çıkan bir problemdir. Bu nedenle Ümraniye Arçelik Servisi hizmetlerinin profesyonel teknikerlerinin desteğine ihtiyaç duymadan da çözüme kavuşturulabilecek teknik arızalardan birisidir. Buzdolabının sarsılmasının en temel nedenlerinin başında ayaklarının düz bir zemine basmıyor olması gelmektedir. Buzdolabının ayaklarının düz bir zeminde olmaması özellikle motorunun devreye girmesi ile birlikte yaşadığı titreşim ile ve etki ile boşlukta olan ayaklarına doğru sarsılmasına ve sallanmasına neden olur. Bu durumda buzdolabının içinde veya üzerinde bulunan eşyalar dolayısı ile de aşırı bir gürültü çıkarmasına neden olabilmektedir.

Buzdolabının Sarsılması Nasıl Önlenir?

Buzdolabı kullanımı sırasında mutlaka dikkatli bir şekilde hareket edilmesi ve kullanım koşullarına dikkat edilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Buzdolabı kullanımı sırasında herhangi bir problemle karşı karşıya kalmamak adına buzdolabının yerleştirileceği nokta özelliklerine dikkat edilmelidir. Buzdolabının güvenli ve sorunsuz bir şekilde kullanımının gerçekleştirilebilmesi için mutlak suret ile düz bir zemine koyulması gerekmektedir. Aksi halde buzdolabında sarsıntı ve aşırı gürültülü çalışma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Buzdolabının bulunduğu zeminin eğimli olması durumunda mutlaka eğimin giderilmesi gerekir. Bunun için buzdolabının ayarlanabilir ayaklarında zemin durumuna göre düzenleme yapılması gerekmektedir. Bu şekilde kesin olarak çözüm sağlanabilmesi mümkündür. Bu tip buzdolabı sorunlarından en kısa zaman dilimleri içerisinde bireysel müdahaleler ile kurtulabilmek mümkündür. Bunun dışında buzdolabı arızalarına ilişkin olarak ise Kurtköy Bosch Servisi hizmetlerinden destek alınabilir.

Yorum yazın