Beş Günlük Tekne Kiralamayı Düşünenlere Tavsiyeler!

Serhan Yücesoy

Tüm yıl çalışıp yorulduktan sonra kendinizi mavi yolculuk ile ödüllendirmelisiniz. Rotanız Muğla veya Antalya olmalı! Hatta, başta İzmir olmak üzere Ege Bölgesi’ni de değerlendirmelisiniz. Ancak, mavi yolculuk yapıp kartpostallardan fırlamış güzelliği ile dikkat çeken koyları gezip görmek adına bir tekneye ihtiyacınız olacak. Bu noktada, size 5 günlük tekne kiralama seçeneğini tavsiye ediyoruz.

En Uygun Tekne Hangisi?

Gulet, yelkenli ve motoryat olmak üzere önünüzde farklı tekne seçeneklerinin olduğunu ifade edebiliriz. Gulet ve yelkenli; bilhassa beş günlük tekne kiralama düşüncesinde olanlar için en uygun seçenek gibi gözükebilir. Çünkü, bu tür tekneler için ödenecek haftalık kiralama ücretinde ciddi indirimler yapılır. Bunun yanı sıra, bir de motoryat kiralama seçeneği mevcuttur. Motoryat; hem günlük hem de haftalık tekne kiralama isteğinde olanlar için en doğru seçenektir. Hatta, motoryatın sahip olduğu özelliklerle diğerlerinin önüne geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Motoryatın avantajları bir hayli fazladır. Her şeyden önce, sürat teknesi olduğunu ifade edebiliriz. Bir başka deyişle, hız ve adrenalin tutkunlarına hitap eder. Diğer tekne türlerine kıyasla çok daha hızlı olması sayesinde tatilcilerin aynı gün içerisinde çok sayıda koyu gezip görmesini sağlar. Bunun yanı sıra, beş günlük tekne kiralama alternatifi arayanlara başka yerde bulamayacakları türden bir konfor vaat eder. Hatta, lüks kategorisinde bir yat olduklarını söylemek gerekir. Bilhassa ferah ve geniş iç mekanları ile beş yıldızlı otellerden bir eksiğinin olmadığını gösterir. Huzur arayışındaki aileler ve arkadaş grupları için ideal bir seçenektir.

Siz de Temmuz veya Ağustos ayının ortasında otellerde yer bulamamış olabilirsiniz. Üzülmenize gerek yok! 5 günlük tekne kiralama seçeneği ile otel tatilinden çok daha iyisini elde edebilirsiniz. Motoryat; en iyi yat seçeneği olarak ifade edilebilir. Mavi yolculuk yapmak isteyenlere uygun olması ciddi bir avantajdır. Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin popüler tatil bölgelerinde mavi yolculuk yapmak isteyenlerin birçoğu zaman sıkıntısı yaşar. Çünkü, mavi yolculukların birçoğu haftalık olarak planlanır. Hatta, cumartesiden cumartesiye olarak planladıklarını söylemek gerekir. Bu durum; beş günlük tekne kiralama isteğinde olanlar için kötü bir durumdur. Fakat, motoryat sayesinde istenilen zamanda mavi tura çıkmak mümkün hale gelir. Bir başka deyişle, gün veya tarih kısıtlaması yoktur.

Tekne Kiralamadan Evvel Hangi Hususlara Önem Verilmelidir?

Beş günlük tekne kiralama fikri bilhassa deniz, kum ve güneş üçlüsünden en iyi şekilde yararlanmak isteyenleri memnun eder. Ancak, geçmişte herhangi bir tekne deneyiminiz yoksa bu işin uzmanlarından yardım almalısınız. Bilhassa kaptan ve mürettebatıyla hizmet veren motoryatlardan birisini kiraladığınız takdirde tatiliniz sırasında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yeme içme, rota oluşturma, istenilen yerde mola verme gibi avantajları elde edersiniz. Bu yüzden, bünyesinde kaptan ve mürettebat barındıran bir tekneden yana tercih yapılmalıdır.

Yorum yazın