Ahşap Bahçe Depolamayı Dekorasyonla Birleştirmek

Serhan Yücesoy

Bahçe kullanımına sahip olan bir yerde yaşamak günümüzde hayali kurulan avantajlardan biridir. Müstakil evlerdeki alan tamamen size ait olacağından burayı istediğiniz gibi değerlendirmek konusunda özgürsünüzdür. Bahçe depolama, çardak, kamelya gibi yapılar ortak kamusal alanlardan çok kişiye özel kullanımlarda tercih edilmektedir. Son yıllarda ev dekorasyonu ciddi bir konu haline gelmiştir ve evler iç ve dış tasarım olarak birlikte değerlendirilmektedir. Bir evin iç dekorasyonunda salon, mutfak, yatak odası, banyolar akla gelmektedir. İşin içine dış dekorasyon geldiğinde ise bahçedeki kullanımlar düşünülmektedir. Bir bahçede ise çardak, kamelya, veranda, bahçe çiti, banklar ve ahşap bahçe depolama alanı gibi yapılar bulunmaktadır. Özellikle ahşap depolama alanı, evinizdeki fazlalık eşya ve ürünlerinizi dış alanda muhafaza etmenizde size alan yaratır. Sadece bu değil, aynı şekilde bahçe bakımı için gerekli olan araç gerecin korunmasında da işlev gösterir.

İlginizi Çekebilir : http://ahsapsepeti.net/bahce-depolama/

Diğer tüm alanlarında olduğu gibi bahçe depolama konusunda birçok ürün modeli ve kullanılan malzeme çeşidi mümkündür. Yapının inşasında kullanılan malzemenin türü, dayanımı, yapılan tasarım, işçilik gibi etkenler işin kalitesini ortaya çıkarır. Her bahçeye ve bütçeye göre ahşap bahçe depolama modelleri ürünü bulmak mümkündür. Bahçenizde yer alan, her zaman kullanmadığınız fazlalıklardan kurtulmanın en etkili yolu bahçe depolama yapıları olarak görülmektedir. Asıl işlevi ortalığı toparlamak olarak görünse de tabii ki evinizin genel atmosferine dekorasyon anlamında faydası da olacaktır.

Bununla birlikle bahçe depolama ürünleri, kamelya ve çardaklarla bütünleşik olarak da inşa edilebilmektedirler. Tasarım günümüzde hemen her alanda üzerinde ciddiyetle durulan, özen gösterilen bir konudur. Bahçe depolama ürünleri bahçelerde geniş bir yer kapladığı için, görünüşlerinin de bahçenin estetiğine değer katmasına dikkat edilir. Asıl işlevinin yanında bir de dekorasyonu tamamlana işlevine de sahiptirler. Bu ürünleri alacağınız malzemelerde kendiniz de oluşturabilirsiniz. Yalnız bunun için seçeceğiniz malzemeleri iyi belirlemeli, bir plan ortaya koymalısınız. Mesela kullanacağınız keresteleri özenle seçmelisiniz. Bu noktada silinmiş kereste seçimi fazlasıyla önemlidir. Bilindiği üzere silinmiş kereste ahşap uygulamalarında hemen hemen sınırsız bir kullanım alanına sahiptir.

Daha fazlası için http://ahsapsepeti.net/

Yorum yazın